Advert
Advert
Advert

SPOR LİSESİNE GİRMEK İÇİN TERLEDİLER…

SPOR LİSESİNE GİRMEK İÇİN TERLEDİLER…
Bu içerik 1584 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Şehit Murat İnci İmam Hatip Spor Lisesi, ilk öğrencilerini almak için açtığı spora yeterlilik sınavına 57 öğrenci başvurdu.

2018-2019 eğitim ve öğretim sezonunda ilk kez kapılarını açacak olan Şehit Murat İnci İmam Hatip Spor Lisesi, spora yetenekli öğrencileri tespit etmek için ilk sınavını Milas Gençlik Hizmetleri Spor Salonu’nda 2 Temmuz Pazartesi günü yaptı.

Milas Şehit Murat İnci İmam Hatip Spor Lisesi Okul Müdürü Ercan Çatak’ın komisyon başkanlığını yaptığı yetenek sınavında, koordinasyon parkurunda belirlenen farkı etaplarda (Ön takla, slalom, denge çubuğunu kullanma, top fırlatma, sıçrama tahtası) spora olan yeteneklerini sergilemeye çalışan erkek öğrenciler, aynı günün akşamüstü ise bu kez Milas Şehir Stadyumu’nda 1200 metre koşarak, spor lisesinin ilk öğrencileri olmak için ter döktüler.

Komisyon üyeleri antrenörler Mustafa Boylu, Bünyamin Emik, Abdullah Aldemir, Ali Akın Çilek, İbrahim Şahin, Önder Becek ve Celal Yıldız nezaretinde havanın sıcaklığına rağmen koşu parkurunu tamamlamaya çalışan öğrencilerden bazıları koşu parkurunu son anda tamamladılar, bazıları ise parkur sonrası fenalaşarak sağlık görevlisinin desteği ile toparlandılar.

Proje Okulu Spor Lisesi…

2018-2019 eğitim sezonunda ilk kez erkek öğrencilerle eğitime başlayacak olan Şehit Murat İnci İmam Hatip Spor Lisesi yetenek sınavları ve okula kayıtlarla ilgili olarak bir açıklama yapan Okul Müdürü Ercan Çatak, spor lisesinin ilk yetenek sınavına 57 öğrencinin başvurduğunu belirtti. Bu yıl spor okuluna 60 öğrenci alınacağını vurgulayan Ercan Çatak, 16-17 Temmuz’da okulun öğrencisi olabilmek için ikinci kez başvuruların yapılacağını söyleyerek, ikinci sınav tarihinin 20 Temmuz olduğunu belirtti.

Gelecek yıllar da kız öğrencilerinde alınabileceğini vurgulayan Okul Müdürü Ercan Çatak; “Milas’ta ilk kez bir spor lisesi kapılarını öğrencilere açacak” dedi.

“Spora yetenekli öğrencilerin okuyacağı ve eğitimler alacağı Milas Şehit Murat İnci İmam Hatip Spor Lisesi, 2018-2019 öğretim yılında spora yetenekleri olan öğrencilerle ilk kez eğitime başlayacaktır” diyen Okul Müdürü Ercan Çatak, yetenek sınavlarında öğrencilerin belirlenen sınav kurallarına hassasiyetle uymalarını isteyerek,  yeni sezonda spor lisesinde okuyacak öğrencilere başarı dileklerini iletti.

Spor Lisesi Çalışma Takvimi:

İlk Başvuruların Alınması- 1-26 Haziran 2018

Öğrenci Listelerinin İlanı-27-29 Haziran 2018

Yetenek Sınavının Yapılması-2 Temmuz 2018

Asil ve Yedek Öğrenci Sıralama Listesi-6 Temmuz 2018

Açık Kontenjanların Duyurulması ve Yedek Listenin İlanı- 12 Temmuz 2018

Yedek Listeden Kayıtların Yapılması-13 Temmuz 2018

Açık Kontenjanlar İçin Başvuruların Alınması ve İlan Edilmesi- 16-17 Temmuz 2018

Açık Kontenjanlar İçin Sınav Yapılması- 18-19 Temmuz 2108

Kayıtların Yapılması- 20 Temmuz 2018

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500