escort izmir

Advert
Advert

BATUM, ADD MİLAS ŞUBESİ’Nİ ZİYARET ETTİ…

BATUM, ADD MİLAS ŞUBESİ’Nİ ZİYARET ETTİ…
Bu içerik 1369 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Geçen mart ayında Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanlığı'na adaylığını açıklayan Prof. Dr. Süheyl Batum, Karadeniz Bölgesi'nden başlayarak ADD şubelerine ziyaretlerde bulunuyordu. Ancak, erken seçim nedeniyle ziyaretlerine ara veren Batum ve ekibi ADD Milas Şubesi’ni ziyaret etti.

Süheyl Batum ve ADD Genel Yönetim Kurulu Üyeleri Hüseyin Emre Altınışık, Tolga Kale, Birol Yelekin'den oluşan ekibini, ADD Milas Şube Başkanı Gülçin Erşen, Şube Başkan Yardımcısı Galip Alper, yönetim kurulu üyeleri Faik Baklan, Aslı Küçük, Ahmet Kaya, Hilmi Karaoğlan, yedek yönetim kurulu üyeleri ve genel merkez genel kurulu delegelerinden bazılarının bulunduğu sohbet ortamında ağırlandı. Toplantıya ADD üyesi olan Cumhuriyet Kadınları Derneği Milas Şube Başkanı Gülden Sökelioğlu da katıldı.

Niçin aday olduğunu ve bu yola çıktığını anlatan Sühey Batum, 340 şubeyi dolaşmayı planladıklarını ve şimdiye dek 203 şubeye ziyarette bulunduklarını belirtti.

ADD Genel Yönetim Kurul üyelerinden bazıları, derneğe ilişkin eleştirilerinin ve yeni bir başkan arayışının neden kaynaklandığını özetle anlattıktan sonra Batum, kendisine yönelik eleştirilere yanıt niteliğinde bir açıklamayla söze başladı. Tam bu sırada söz isteyen Milas Şubesi'nin önceki Başkanı Ali Ayaz, "Siz CHP'den ihraç edildiniz. Görüyoruz ki; CHP birçok kurum gibi yozlaşmıştır, bitmiştir..." deyince, şimdiki Şube Başkanı Gülçin Erşen, "Ali Bey, bunları konuşmanın yeri ve zamanı değil. Konuklarımızın zamanı kısıtlı... " diye müdahale etmek istedi. Bunun üzerine elini kaldıran Ayaz, öfkeyle; "Sen sus! Kes sesini! Ben de genel merkez delegesiyim. Burada istediğimi söyleme, sorma hakkım var!" diye bağırdı. Ayaz'ın tavrı ve sözleri toplantıya katılanların tepkisini çekerken, Erşen, "Yine partizanlık yapıyorsunuz... " dedi ve tartışmayı uzatmadı.

“Altı ok olmadan Cumhuriyet olur mu?”

Bunun üzerine, Süheyl Batum, "Şube başkanınızla böyle konuşmanız doğru değil; bunlar sizin görüşleriniz... ADD'ye en büyük kötülüğü, onu bir siyasi partinin arka bahçesi gibi adlandırırsak, gösterirsek, yaparız" diyerek, konuşmasını şöyle sürdürdü: "ADD Türkiye'nin en büyük, en etkili demokratik kitle örgütü haline getirip, siyasi partilere de yol göstereceğiz. Türkiye'deki bütün partileri rahatlatacağız. Atatürk'ün 'Altı Ok'u olmadan Cumhuriyet olur mu?"

Batum, artık siyasi partilerde siyaset yapmayacağını dile getirerek, partiler üstü gördüğü ADD'nin tabii ki siyaset yapacağının, ülke gündemini belirleyeceğinin altını çizdi. "Sonuna dek milliyetçiyim diyenler, açılımcı AKP'yi destek verdi. 'Megri megri' diye ağlayanlar, CHP'ye PKK yandaşı diyemez..." şeklinde konuşan Batum, "Tüm topluma getirmek istediğimiz neyse, önce ADD'ye getireceğiz. Hepimizin aynı bayrak altında kardeşçe yaşaması bizim de dileğimiz. Ama, bu bir siyasi parti ile olmaz..." dedi.

Katılılanların birlikte fotoğraf çektirmesinden sonra, Batum ve ekibi İzmir'e uğurlandı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Meçhul     0000-00-00 Bunlar Atatürkçü Düşünce Derneği adı altında sadece ismi kalan Cumhuriyet Halk Partisi Derneği görevlileri mi acaba.?