Advert
Advert
Advert

ÇKS BAŞVURULARINDA SON 2 GÜN…

ÇKS BAŞVURULARINDA SON 2 GÜN…
Bu içerik 830 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvurusu için son 2 güne girildiğini hatırlatan Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, çiftçilerin çeşitli desteklemelerden yararlanabilmeleri için biran önce başvurularını yapmalarını istedi…

Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvuruları hakkında açıklamada bulunan Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı, ÇKS başvurusu bulunmayan çiftçilerin yıl içerisinde mazot, kimyevi gübre, yem bitkileri, fark ödemesi gibi tarımsal faaliyetlere ilişkin desteklemelerden yararlanmalarının mümkün olmadığını belirterek ÇKS kayıtlarında son iki güne girildiğini söyledi.

Başkan Atıcı, “Milas genelinde şuan ÇKS kaydını yaptırmayan çiftçilerimiz var. Kayıtlar bugün ve yarın devam edecek. 30 Haziran Cumartesi günü başvurular tamamlanmış, bitmiş olacak. Çiftçilerimizin bu kayıtları biran önce yaptırmalarında büyük fayda var. ÇKS kaydı olan çiftçilerimiz mazot, gübre, yem bitkileri, fark ödemesi… vb. gibi tarımsal faaliyetlere ilişkin desteklemelerden yararlanabiliyorlar. Ancak kaydı olmayan çiftçilerimiz bu desteklemelerden mahrum kalıyor. Ayrıca bu kayıtlar tamamlandığında kayıt süresi uzamayabilir. Bu nedenle son iki günü iyi bir şekilde değerlendirelim” diye konuştu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500