Advert
Advert
Advert

KAYADERE’DE SU SORUNU ÇÖZÜLÜYOR…

KAYADERE’DE SU SORUNU ÇÖZÜLÜYOR…
Bu içerik 1224 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemize bağlı Kayadere Mahallesi’nde yıllardır yaşanan su sıkıntısı Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı sondaj kuyusu ve yeni yapılan içme suyu hat çalışmaları sayesinde çözülüyor.

İl genelinde su sıkıntısı yaşanan bölgelerdeki çalışmalarına hız veren Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri ilçemize bağlı Kayadere Mahallesi’nin su problemini da ortadan kaldırıyor.

Kuyu açıldı, yeni içme suyu hattı yapıldı…

Bölgede yıllardır yaşanan su sıkıntısının çözümü için çalışma başlatan Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları araştırmalar sonunda bölgenin ihtiyacını karşılayacak miktarda suyu buldu. Bunun üzerine başlatılan sondaj çalışmaları sonunda yaklaşık 12 ltsn su elde edildi. 3 lt/sn su ihtiyacı olan Kayadere Mahallesi’nin elde edilen bu suyun mahalleye uzun yıllar yeteceği belirtildi. Ayrıca açılan kuyudan Kayadere deposuna kadar hat çeken ekipler son olarak sondaj kuyusunun bağlantılarını tamamlayarak bölgeye yeterli miktarda suyu temin edecek.    

Çalışmalar hakkında duyduğu memnuniyeti dile getiren Kayadere Mahalle muhtarı Gürsel Meşelik, uzun süreden beri süren su sıkıntısının giderilmesi nedeniyle duyduğu memnuniyeti dile getirdi. “Ekipler canavar gibi çalıştı” diyen Muhtar Meşelik; “Bizim mahallemizde yıllardır su yetersizdi. Şimdi açılan kuyu ile 12 litre/saniye su bulundu. Mahallemizin ihtiyacı ise 3 lt/sn. Yani bulunan su bizim için çok fazla. Bu da yıllarca su sıkıntısı yaşamayacağımız anlamına geliyor. Ekipler gelip burada canavar gibi çalıştılar. Sadece su değil yol, mezarlık ve sağlık hizmetleri nedeniyle başta Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve tüm ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500