Advert
Advert
Advert

YAHUDİ MEZARLIĞI’NDA BAKIM VE TEMİZLİK…

YAHUDİ MEZARLIĞI’NDA BAKIM VE TEMİZLİK…
Bu içerik 2281 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

20. yüzyılın başlarında sayıları 1600’ün üstünde olan, sonraları İzmir’e veya başka ülkelere göç etmiş Milaslı Yahudilerin atalarına ait mezarlıkta bakım ve temizlik çalışması yapıldı…

Gümüşlük Mahallesi'nde yer alan ve içerisinde yaklaşık 160 mezarın yer aldığı Yahudi Mezarlığı’nda, Milas Belediyesi ekipleri tarafından genel bakım ve temizlik çalışması yapıldı.

Yapılan çalışmayla ilgili bilgi veren Mezarlık Sorumlusu Erdal Semercioğlu, “Bir dönem ilçemizde yaşamış olan Yahudilerin ailelerine ait mezarlıkta daha önceki yıllarda detaylı bir çalışma yapılmamıştı. Belediyemiz Sağlık Hizmetleri Müdürü ve Birim Amirimiz Doktor Cemal Çelikdemir ile birlikte mezarlıkta incelemeler yaptıktan sonra, yapabileceğimiz çalışmalar hakkında Belediye Başkanımız Muhammet Tokat ile görüştük. Başkanımızda konunun önemli olduğunu ifade ederek, mezarlıkta belediyemizin imkanları doğrultusunda yapılabilecek her türlü çalışmanın yapılmasını ifade etti. Biz de ekip arkadaşlarımızla temizlik ve bakım çalışmalarını yaptık. Ayrıca Muğla Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar birimindeki arkadaşlarda rutin temizliklerini yapmakta. Mezarlık çevresinde yaşayan vatandaşlarımızın da buraya sahip çıkmasını istiyoruz. Sonuçta dünyanın her yerinde mezarlıklar insanlar için kutsal bir alandır ve saygı gösterilir. Kaldı ki burası bizim için kültürel mirastır” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Nevzat Çağlar Tüfekçi     2018-06-27 Güzel ve anlamlı bir çalışma ve hizmet. Mezarlık Sorumlusu Erdal Semercioğlu ile Belediye Hekimi Cemal Çelikdemir'i kutlarım.