Advert
Advert
Advert

44 KIRSAL MAHALLEDE AKP BİRİNCİ ÇIKTI…

44 KIRSAL MAHALLEDE AKP BİRİNCİ ÇIKTI…
Bu içerik 4137 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

24 Haziran seçimlerinde, Adalet ve Kalkınma Partisi, ilçemize bağlı 44 kırsal mahallesinde birinci olmayı başardı… Milas’ta ilk kez 22 kırsal mahallede üstünlük, bu kez AKP’ye geçti…

24 Haziran cumhurbaşkanı ve milletvekili genel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi Milas’ta oylarını yükseltmeyi başardı. AKP, Milas’ın 44 kırsal mahallesinde üstünlüğü aldı. 22 kırsal mahallede üstünlük ilk kez AKP’ye geçti.

AKP’nin oylarında Muğla genelinde en fazla artış Milas ilçesinde gözlemlenirken, 1 Kasım 2015 seçimlerine kıyasla bin 881 oy artışı saptandı. Bodrum’da AKP oylarında bir önceki seçimlere göre 706, Menteşe’de 265, Marmaris’te 196, Ula’da 59, Datça’da 13 oy artışı görülüyor.

Seçimlerde; Beyciler, Bahçeburun, Akçalı, Akkovanlık, Söğütcük, Yoğunoluk, Pinar, Sakarkaya, Sarıkaya, Savran, Sek, K. Dibekdere, Ortaköy, Pınararası, Kızılcakuyu, Kızılcayıkık, Konak, Kultak, Kurudere, Karahayıt, Kayabaşı, Kayabükü, Kayadere, Ketendere, Kılavuz, Kafaca, Kalem, Hacıahmetler, İçme, Günlük, Etrenli, Fesleğen, Gökçeler, Göldere, Gölyaka, Çukur, Damlıboğaz, Demirciler, Dibekdere, Ekiztaş, Çallı, Çamlıca, Çamlıyurt ve Çomakdağ mahallelerinde AKP birinciliği elde etti.

2015 seçimlerinde CHP’nin birinci çıktığı Bahçeburun, Sarıkaya, Savran, K. Dibekdere, Pınararası, Kızılcakuyu, Kızılcayıkık, Kultak, Kurudere, Kayadere, Kılavuz, Etrenli, Fesleğen, Gökçeler, Göldere, Gölyaka, Dibekdere, Ekiztaş, Çallı, Çamlıca, Çamlıyurt ve Çomakdağ mahallelerinde de üstünlük bu seçimde AKP’ye geçti.

İlçe merkezinde Burgaz, Aydınlıkevler, Beçin, Gümüşlük, Güneş ve Hacıapdi mahallelerinde de AKP oylarını yükselterek CHP’ye yakın olduğu görüldü.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500