Advert
Advert
Advert

MUĞLA, 23 YIL SONRA BİR KADIN VEKİLİ MECLİSE GÖNDERDİ…

MUĞLA, 23 YIL SONRA BİR KADIN VEKİLİ MECLİSE GÖNDERDİ…
Bu içerik 5504 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Türkiye’nin ilk kadın valisi olan ve aynı zamanda 1995 yılında Muğla’da Anavatan Parti’sinden ilk kadın Milletvekili seçilen Lale Aytaman’ın ardından Muğla, ikinci kez bir kadın milletvekili çıkarmayı başardı… AK Parti’den Muğla ikinci sıra Milletvekili adayı olan Yelda Erol Gökcan, 23 yıl sonra Muğla’nın seçilmiş ikinci kadın milletvekili oldu…

24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri tüm ülke genelinde olduğu gibi Muğla’da da tamamlandı. Yapılan seçimlerde Cumhur İttifakı’ndan elde edilen başarı ile mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeniden Başkanlığa seçilirken, Muğla ise 23 yıl aradan sonra ikinci kez bir kadın milletvekili Yelda Erol Gökcan’ı meclise göndermeyi başardı.

Muğla’nın ikinci kadın milletvekili olan Yelda Erol Gökcan, yıllar sonra Muğla’dan TBMM’ye giden ilk kadın milletvekili olduğuna işaret ederek; “Seçim sürecinde desteklerini her zaman hissettiğim Muğlalı hemşehrilerime sonsuz şükranlarımı sunuyorum. TBMM’de Muğla’mız için çalışacağım. Muğla’mızın geleceği için birlikte çalışacağız” dedi.

AK Parti İl Başkanı Kadem Mete ise, Gökcan’ı tebrik ederek, kısa bir zaman içerisinde çok ciddi bir tempoyla seçime hazırlandıklarını vurguladı ve büyük çaba gösteren kadın ve geçlere de teşekkür etti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Orhan AKSOY     0000-00-00 Helal olsun Görevinde Başarilar dilerim Allah utandırmasın inşallah vekilliği Muglamiza ve memleketimize hayırlı uğurlu olur