Advert
Advert
Advert

ÇAYIRLI’DAN OY PUSULASI UYARISI…

ÇAYIRLI’DAN OY PUSULASI UYARISI…
Bu içerik 1217 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İYİ Parti Milas İlçe Teşkilatı Başkanı Mehmet Çayırlı, 24 Haziran seçimine yönelik yaptığı açıklamada; “diğer seçimlerden farklı olarak ittifakların yer aldığı bu seçimde, oy kullanırken dikkatli olunması gerekiyor” dedi.

İYİ Parti Milas İlçe Teşkilatı Başkanı Mehmet Çayırlı Türkiye’nin kaderini belirleyecek 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerine saatler kala oy kullanacak vatandaşları uyardı.

24 Haziran günü oy kullanırken diğer seçimlerden farklı olarak bu seçimde parti ittifakları olduğu için seçmenin karşısına farklı bir oy pusulası geleceğini, mührü basarken dikkatli olmak gerektiğini vurgulayan Başkan Çayırlı "Nasıl olsa ittifakız, nereye mührü basarsak basalım oylar aynı yere gidiyor demeyeceğiz. Partililerimiz mührü İYİ Parti ambleminin üstüne bassınlar. CHP, SP’yi destekleyen vatandaşlarımız da kendi partilerine mührü basacaklar. Bu hususta çok dikkatli olmamız gerekiyor. Cumhurbaşkanı adayları kısmında zaten hepimiz Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Meral Akşener’in isminin yazdığı yerin altındaki kutuya mührümüzü basacağız" dedi.

Bizim derdimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emanet etmiş olduğu cumhuriyetin devamını sağlamaktır. Derdimiz, parlamenter sistemin devam etmesidir. Geçen yıl yapılan referandumda yüzde 50.1 ile seçilecek cumhurbaşkanına büyük yetkiler verilmektedir. Bu yetkilerle bugün Sayın Recep Tayyip Erdoğan, yarın bir başkası eğer art niyetli ise bir diktatörlük kuracaktır. İşte biz buna karşıyız. Bugün Suriye, İran, Mısır, Irak’ta da cumhuriyet var ancak oradaki cumhurbaşkanlarının diktatörlüğü ile halkın neler yaşadığını hepimiz görüyoruz. İstiyoruz ki Türkiye’de böyle bir duruma düşmesin. Bu ülkede güçler ayrılığı dediğimiz; yasama-yürütme ve yargı erkinin mevcut durumunu kaybetmemesi gerekiyor. Bu ülkede adalet duygusunun zedelenmemesi, yok olmaması gerekiyor. İnsanların her türlü güvencesi Anayasa ile güvence altına alınıp, uygulamada da bunun insanlara yansıması gerekiyor. Bunları ancak mevcut parlamenter sistem ile sağlayabilirsiniz. Tek adam rejiminde insanlarımızın böyle bir güvencesi olmayacaktır. Her şey bir kişinin iki dudağı arasından çıkacaklara bağlıdır” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500