Advert
Advert
Advert

SEÇMENLERİN DİKKATİNE…

SEÇMENLERİN DİKKATİNE…
Bu içerik 1593 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Türkiye yarın kaderini belirlemek için sandık başına gidiyor. Seçmenler 8-17 saatleri arası üzerinde Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası bulunan, kimliği tereddütsüz ortaya koyan, resimli, resmi nitelikteki belgelerden biriyle oylarını kullanabilecek.

İlçemiz 13 Merkez Mahalle Muhtarı, 24 Haziran 2018 Pazar günü mesai yaparak, seçmen kâğıdını almayan vatandaşlara gün boyu hizmet edecekler. Ancak seçmenin nerede oy kullanacağını gösteren seçmen bilgi kâğıdını getirilmesi zorunlu olmayacak. Seçmenler nerede, hangi sandıkta oy kullanacağını Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) internet sitesinden öğrenebiliyorlar. Seçimin ikinci tura kalması halinde de seçmen bilgi kağıdı gerekli olmayacak.

Oy kullanma işlemi sırasında cep telefonu, fotoğraf veya film makinesi gibi görüntü kaydedici veya haberleşme sağlayıcı cihazlarla oy verme yerine girilmesi yasak olacak. Bu tür cihazlar, oy verme işlemi bittikten sonra iade edilmek üzere sandık kuruluna bırakılacak.

24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerinde seçmen, cumhurbaşkanına ve milletvekillerine yönelik tercihte bulundukları iki ayrı oy pusulasını aynı zarfa koyarak sandığa atacak.

Milas Belediyesi engelli, yaşlı, hasta ve yatağa bağımlı hastaların da vatandaşlık görevlerini rahatlıkla yerine getirebilmeleri için önceden randevu alan vatandaşları oy kullanacakları sandıklara götürecek.

24 Haziran Pazar günü yapılacak olan seçimler için özellikle engelli ve yatağa bağımlı hastalar da unutulmadı. Oy kullanmak isteyip de sandıklarının bulunduğu okullara gitmekte güçlük çeken veya gidemeyecek durumda olan engelli ve yatalak hastalar için Hasta Nakil ve Engelli Nakil araçları hazırlandı. Vatandaşların 0 533 154 4695 nolu telefondan önceden randevu almaları durumunda Milas Belediyesi başta engelli vatandaşlar olmak üzere hasta ve yaşlıları oy kullanacakları sandığa götürüp getirecek.

24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerinde, yurt genelinde toplam 56 milyon 322 bin 632 seçmen, 180 bin 65 sandıkta oy kullanacak. Yapılacak olan seçimler kapsamında ilçemizde de 357 sandıkta, 108 bin 154 seçmen oy kullanacak…

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500