Advert
Advert
Advert

ÖZELLİKLE HANIMLARIN DİKKATİNİ ÇEKECEK…

ÖZELLİKLE HANIMLARIN DİKKATİNİ ÇEKECEK…
Bu içerik 2806 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Son yıllarda artan, özellikle kilo problemi olan kadınların da yoğun bir ilgi gösterdiği zayıflama merkezleri ve doğal bitkisel ürün satılan merkezlere ilçemizde de gereksinim duyulduğu düşüncesiyle Yelda Şengör adlı işletmeci, ‘Lidya Bitki Evi’ isimli işletmenin açılışı gerçekleştirildi.

Yaz ayları geldiğinde özellikle kadınların birinci gündemi zayıflamaktır. Farklı yollar, farklı metotlar uygulayarak, kimi zaman da bu uğraşıyı bir doktor kontrolünde yapan hanımlar, son yıllarda doğal bitkisel ürünlerle zayıflamayı tercih etmeye başladılar. Kimi zaman kullanılan bu tür bitkisel ürünler nedeniyle sağlıkları ciddi şekilde bozulan, hatta ölümle sonuçlanan vakalara da rastlanılmasına rağmen, güvenilir kaynaklardan edinilen bilgi ve uzmanlardan alınan görüşlerle bitkisel ürünleri tercih edenlerin sayısı her geçen gün artıyor.

İlçemizin de turizm bölgesinde olması ve yaz aylarında sıklıkla denize gidilmesi, elbette kadınlar için, özellikle de kilo problemi olan kadınlar için büyük bir sorun ve yaz başlamadan bölgemizdeki kadınlar da zayıflamanın yollarını aramaya başlarla.

İşte bu tür problemi olan hanımlar için ilçemizde yeni bir işletme açıldı. LİDYA BİTKİ EVİ adıyla açılan işletmenin açılış törenine; Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Çınar, MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Milas Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Celal Devrim, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hayrettin Fidan, İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava, Milas Müftüsü Ali Saim Doğru, İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı ve çok sayıda ilçe yönetim kurulu üyesi, MHP Muğla Milletvekili Adayı Mehmet Erdoğan, Belediye Meclis Üyeleri Mevlüt Kiriş ve İlhan Şimşek, işletme sahibi Yelda Şengör’ün eşinin Milas Kaymakamlığı’nda görevli olmasıyla nedeniyle çok sayıda kaymakamlık personeli ve davetliler katıldı.

İşletme sahibi Yelda Şengör, ‘hoş geldiniz’ diyerek tüm davetlilere teşekkür etti ve işletmenin hayırlı-uğurlu olmasını temenni ederek açılış kurdelasının kesilmesi için katılanları davet etti.

Açılış kurdelası Başta Milas Kaymakamı Eren Arslan olmak üzere diğer davetliler tarafından kesildi ve bir süre işletmedeki ürünler hakkında bilgi alındı.

Özellikle Kaymakam Arslan, bu tür ürünlerin bazı sakıncalar yarattığını, güvenilir olup olmadığının nasıl anlaşılacağını sorarak, işletmede satılan ürünlerin nerede imal edildiği hakkında bilgi aldı. İşletme sahipleri de tüketicinin özellikle internet üzerinden bilmediği, emin olmadığı ürünleri satın almamaları konusunda uyararak, “Bu ürünleri kullanmak isteyenler gelsinler, bizlerden ücretsiz danışmanlık alsınlar. Ürünler hakkında ulaşabildikleri uzmanlardan görüş alsınlar ve akıllarına yatarsa kullansınlar” diyerek, ürünlerinin yüzde yüz doğal bitkilerden elde edildiği konusunda garanti verdiler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500