Advert
Advert
Advert

SPOR KULÜPLERİNE MADDİ YARDIM YAPILDI…

SPOR KULÜPLERİNE MADDİ YARDIM YAPILDI…
Bu içerik 856 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 81 ilde olduğu gibi İlimiz genelinde de 2017-2018 spor sezonunda faal olan 52 spor kulübüne 276 bin TL’lik maddi yardım 13 Haziran 2018 Çarşamba günü saat 14’de Menteşe Spor Salonunda yapıldı.

Yapılan törende Federasyon Başkanı Mehmet Top ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yaptılar.

Federasyon Başkanı Mehmet Top yaptığı konuşmada özetle; “Amatörlerin içerisinde gelen Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak ve Mehmet Baykan ile Konfederasyon Genel Başkanımız Ali Düşmez’in yaptığı ortak görüşme sonucu, bütün Türkiye de olduğu gibi ilimizdeki spor kulüplerine de yardım yapmaları nedeniyle kendilerine kulüplerimiz adına şükranlarımızı sunarım. Türkiye de ilk defa bütün kulüplere maddi destek sağlanmaktadır. Bu çok önemli bir ilktir. Ümit ediyoruz ki bu tür yardımlar önümüzdeki yıllarda artarak devam eder” diyerek törene katılan Muğla Valisi Esengül Civelek olmak üzere diğer katılımcılara çok teşekkür etti.

Daha sonra Muğla Valisi Esengül Civelek kulüpler adına 276.000 TL.’lik yardım çekini Fedarasyon Başkanı Mehmet Top’a verdi. Kulüplere de çekleri, törene katılan diğer bürokratlar tarafından verildi.

Başında Belediye İbaresi Olan Takımlar Yardımdan Yararlanamadılar…

İlçemizden Yeni Milasspor, Milas Gençlikspor, Milas Erginspor Milas Dörtyol Gençlikspor, Milasgücü spor kulüpleri branş başına 2 milyar yardım alırlarken, Milas Belediyespor, Milas Belediyesi Beçin Gençlikspor, Güllük Belediyespor, Ören Belediyespor ve Bafa Belediyesi Zeytinspor Kulüpleri Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın verdiği maddi destekten yararlanamayan spor kulüpleri oldular.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500