Advert
Advert
Advert

BAYRAMDA DA SEÇMENLE BİR ARAYA GELDİLER…

BAYRAMDA DA SEÇMENLE BİR ARAYA GELDİLER…
Bu içerik 998 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Seçim takviminin açıklanmasının ardından birkaç koldan siyasi propaganda yapan, seçmene ulaşmak için tüm fırsatları değerlendiren siyasi partiler ve milletvekili adayları, Ramazan Bayramı’nı da fırsat bilerek, bayramlaşmak üzere teşkilat binasına gelen partililere 24 Haziran günü için mesajlar verdiler.

Ramazan Bayramı’nın ilk günü Milas Kaymakamlığı’nca düzenlenen resmi bayramlaşma törenine katılan siyasi parti temsilcileri, Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’ndaki bayramlaşmanın ardından kendi teşkilat binalarına veya seçim ofislerine geçtiler. Bayramın ilk günü; AKP, CHP ve MHP, partililerle bayramlaşırken, İYİ Parti ise bayramlaşmayı 2’nci gün gerçekleştirdi.

Ramazan Bayramı’nın binci günü partilerle bayramlaşan iktidar Partisi AK Parti Milas İlçe Teşkilatı ve Muğla Milletvekili Adayları; M. Yavuz Demir, Kadir Dağlı ve Zafer Alkaya, seçimlere kısa bir zaman kaldığını, bu süreçte çalışmaların daha da hızlandırılması gerektiğine vurgu yapan adaylar, “bu süreçte yorgunluk, bıkkınlık yok… Türkiye genelinde olduğu gibi Muğla’da da bu seçimlerin galibi olmalıyız” derken, birinci sıra adayı M. Yavuz Demir; “Geldiğimiz noktada 3 milletvekilini garantiledik. 24 Haziran’da Muğla, mutlak ve mutlak makûs talini yenmelidir. Önce cumhurbaşkanlığı seçimini ve milletvekili seçimlerini kazanacak, ardından da 2019’da yerelde iktidar olacağız” dedi.

AKP Milas İlçe Başkanı Fahri Acar da, partililere seslenerek; “Ya başaracağız, ya başaracağız… Genel başkanımızdan en alt kademedeki parti temsilcimize ve tüm üyelerimize kadar zafere inanmış durumdayız. Bu zafer mutlaka Muğla’da da elde edilecek” dedi.

“Muğla ‘Tamam’ dedi…”

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, Milas İlçe Başkanı Hüseyin Çöllüoğlu Muğla Milletvekili Adayları; Suat Özcan, Süleyman Girgin, Emine Yenilmez Aydemir, İlçe yönetim kurulu üyeleri, kadın ve gençlik kolları başkan ve yöneticilerinin yanı sıra partililerin de katıldığı bayramlaşma, bayramın ilk günü gerçekleştirildi.

CHP Milas İlçe Başkanı Hüseyin Çöllüoğlu ve İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, Cumhurbaşkanı Muharrem İnce’nin Muğla mitingine atıfta bulunarak, gösterilen ilgi ve katılım nedeniyle tüm Muğla halkına teşekkür ederek; “Muğlalı hemşehrilerimiz adeta o gün tarih yazdılar. O gün Muğlalılar alanlara sığmadı. Coşkusu, yeri göğü inletti. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Muharrem İnce’ye, ‘Muğla Tamam Diyor’ dediler” derken, milletvekili adayları; Suat Özcan, Süleyman Girgin, Emine Yenilmez Aydemir de partililere seslenerek, özellikle sandık güvenliği konusunda uyarılarda bulundular.

“Milletimize güveniyoruz…”

Ramazan Bayramı’nın birinci günü bayramlaşmayı gerçekleştiren bir diğer parti de MHP Milas İlçe Teşkilatı oldu. İlçe Başkanı Sinan Yılmaz, Belediye Meclis Üyeleri Mevlüt Kiriş ve İlhan Şimşek, bazı ilçe yönetim kurulu üyeleri ve partinin Muğla Milletvekili Adayı Salih Soykan’ın yanı sıra partililerin de katıldığı seçim ofisindeki bayramlaşmada, İlçe Başkanı Yılmaz, “24 Haziran’da mutlaka sağduyu hâkim olacak. Ülkemizin dirliği, birliği ve bekası için tek güvencemiz milletimizdir” derken, milletvekili adayı Salih Soykan ise MHP’nin bu ülkenin, demokrasi ve cumhuriyetin sigortası olduğuna vurgu yaparak; “Bu ülkenin geleceğini kimse karartamayacak. Yükselişini kimse engellemeyecek. Milletimizin birliğini, ülkemizin toprak bütünlüğünü kimse bölemeyecek, parçalayamayacak. Milletimizi, dün olduğu gibi bugün ve yarında üzerine oynanacak tüm oyunları bozacaktır. Bu ülkenin ve bu aziz milletin sevdalısı olan ülkücüler, 24 Haziran’da herkesi şaşkına çevireceklerdir” dedi.

“Bu iktidarı önce Allah’a, sonra milletimizin vicdanına havale ediyoruz”

İYİ parti Milas İlçe Teşkilatı ise bayramlaşmayı, bayramın ikinci günü gerçekleştirdi. Seçim ofisinde yapılan bayramlaşmaya; İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı, İl Yönetim Kurulu Üyesi M. Ali Akbay, ilçe yönetim kurulu üyeleri, mahalle temsilcileri ve İlçe Gençlik Kolları Başkanı Av. Gürsel İnce’nin yanı sıra partililer de katıldı.

İlçe Gençlik Kolları Başkanı Av. Gürsel İnce, katılımcıların bayramını kutladı ve sözü, il yönetim kurulu üyesi M. Ali Akbay’a bıraktı. Akbay; “24 Haziran’daki seçimleri kimse sıradan bir seçim olarak gösteremez. Cumhuriyet tarihimizin belki de en önemli seçimini yapacağız. Ya ‘tek adam’ rejimini benimseyeceğiz, ya da parlamenter sisteme devam diyeceğiz. İYİ Parti olarak biz bu ülkenin kaderinin bir tek kişinin eline bırakılmasına karşıyız. Çünkü ‘Tek’ olmak yalnızca Allah’a mahsustur, O’na yakışır. 11 ayın sultanı olarak kabul ettiğimiz, içerisinde bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi ile uğurladığımız Mübarek Ramazan ayının sonunda bayram ediyoruz. İnşallah 24 Haziran’da bir başka bayrama daha kavuşacağız” dedi.

Parti kuruluş sürecinin oldukça sancılı geçtiğini belirterek konuşmasına başlayan İYİ parti Milas İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı ise şunları söyledi:

“Kendilerini dindar gösteren bu iktidar, öyle bir seçim tarihi belirledi ki tam 20 gün propaganda süresi, o da Ramazan ayının içerisinde… Her gün üç ayrı koldan, günde 7-8 mahalleye gitmek zorunda kaldık. İftarımızı evimizde, çocuklarımızla-ailemizle yapamadık. Seçim arabalarının içinde iftar açtık. Bu yaşananlar hem bize, hem de insanlarımıza adeta eziyet olmuştur. Dolayısıyla bu iktidarı önce Allah’a, sonra da milletimizin vicdanına havale ediyoruz.”

Yönetim Kurulu Üyesi’ne sürpriz doğum günü…

İlçe Başkanı Çayırlı’nın konuşmasının ardından doğum günü olan İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Nazan Yakabaşı’na, sürpriz bir doğum günü pastası kesildi. Yeni yaşına ilçe yönetim kurulu üyeleri ve partililerle giren Yakabaşı, sürpriz için herkese teşekkür etti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500