Advert
Advert
Advert

HAVALİMANI’NDA OY VERME İŞLEMİ SÜRÜYOR…

HAVALİMANI’NDA OY VERME İŞLEMİ SÜRÜYOR…
Bu içerik 926 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Yurt dışında yaşayan seçmenler, 24 Haziran'daki milletvekili ve cumhurbaşkanı seçimleri için 7 Haziran 2018 tarihinden itibaren oy vermeye başladı. 3 milyonu aşan yurt dışındaki seçmenler, 24 Haziran 2018 Pazartesi günü saat 17’ye kadar oylarını kullanabilecekler. Milas-Bodrum Havalimanı’nda da yoğun bir şekilde oy verme işlemi sürüyor.

Yüksek Seçim Kurulu'ndan (YSK) yapılan açıklamaya göre, yurt dışında kayıtlı seçmenler, 7-19 Haziran tarihleri arasında temsilciliklerde kurulacak sandıklarda ya da 7-24 Haziran tarihleri arasında gümrük kapılarında oy kullanabilecek. Yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı herhangi bir kişi dilediği temsilcilikte ya da gümrük kapısında oy kullanma hakkına sahipken, gümrük kapılarında 7 Haziran Perşembe günü saat: 8.00'den itibaren oy verme işlemleri başladı. Oy verme işleminin devam ettiği sandıklar, 24 Haziran 2018 Pazar günü saat 17’de kapanacak.

Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri için yurtdışı seçmen kütüğüne kayıtlı kişilerin Milas-Bodrum Havalimanı’nda oy verme işlemi 7 Haziran 2018 Perşembe günü sabah saat 8 itibariyle başladı. Yurtdışında yaşayan seçmenler için Milas-Bodrum Havalimanı geliş katında belirlenen iki alana konuldu.

Üç vardiya halinde görevlilerin bulunduğu sandıklarda oy kullanan seçmenler, tatil günleri dahil 24 saat süre ile oy kullanılabilecekler.

Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci oylamaya kalması durumunda oy verme işlemi 30 Haziran Cumartesi günü saat 8'de başlayacak ve 8 Temmuz Pazar günü saat 17'ye kadar devam edecek.

Milas Kaymakamı Eren Arslan ve Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, havalimanında kurulan sandıkta görevli personeli birlikte ziyaret ederek, oy verme işlemi sırasında herhangi bir sorun yaşanıp yaşanmadığını, seçmenlerin oy kullanmaları için her türlü kolaylığın sağlanıp sağlanmadığını sordular ve görevlilerden bilgi aldılar.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500