Advert
Advert
Advert

RESMİ BAYRAMLAŞMA BU KEZ RENKLİ GEÇTİ…

RESMİ BAYRAMLAŞMA BU KEZ RENKLİ GEÇTİ…
Bu içerik 1544 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Kaymakamlığı tarafından her yıl olduğu gibi bu Ramazan Bayramı için de resmi bayramlaşma töreni yapıldı. Geçtiğimiz yıllarda oldukça düşük sayıda gerçekleşen bayramlaşmaya bu defa yaklaşan seçimler nedeniyle siyasiler rağbet etti.

Milas Kaymakamı, Milas Belediye Başkanı, bazı sivil toplum kuruluşu, oda ve dernek yöneticileri, az sayıda muhtarların yanı sıra çoğunlukla resmi daire amirlerinin katılımıyla gerçekleşen resmi bayramlaşmalar, bu sebeple katılanlara adeta eziyet gibi görünmeye başlamıştı. Devlet ile vatandaşı buluşturma, bayramlaşmalarını sağlama ve ilçedeki birlik ve beraberliği arttırmak için düzenlenen bu törene ne yazık ki bugüne kadar vatandaş hiç katılmazken, yıllarca sayıları azalan katılımcılar yüzünden kimi zaman iptal edilmesi bile düşünülen resmi bayramlaşma bu kez daha renkli geçti.

Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Başkan Yardımcısı Zeynep Çınar, Faik Karagöz, Garnizon Komutanı Hava Sitem Albay Cenk Erataç, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hayrettin Fidan, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Selçuk Tomakin, AKP Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, CHP Milas İlçe Başkanı Hüseyin Çöllüoğlu, MHP Milas İlçe Başkanı Sinan Yılmaz, Belediye Meclis Üyeleri Mevlüt Kiriş ve İlhan Şimşek, İlknur Öner, 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Tarık Çubukçuoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Milas İlçe Müdürü Eşref Arslan, Milas İlçe Müftüsü Ali Saim Doğru, Milas Muharip Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Sarban, Milas Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Mehmet Çoban, Milas Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Nurol Paskal, siyasi partilerin ilçe yönetim kurulu, kadın ve gençlik kolları yöneticileri ve az sayıda mahalle muhtarının katıldığı bayramlaşmada, katılımcıların bayramını kutlayarak söze başlayan Milas Kaymakamı Eren Arslan şöyle devam etti:

“İlçemizdeki böyle bir birlik ve beraberliğin sağlanmış olmasından son derece mutlu olduğumun bilmenizi istiyorum. Rabbim bu birlikteliği daha güçlendirsin ve ülkemizin her karışına da yayılmasını nasip etsin. Bu vesileyle burada bulunlar başta olmak üzere tüm halkımızın ve tüm İslam âleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyor; sağlık, mutluluk ve huzur dolu günler diliyorum.”

Kaymakam Arslan tarafından yapılan bu kısa konuşmanın ardından törene katılan ilçe protokolü sırasıyla; Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü, M. Önol Karadeveci Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, İlçe Jandarma Komutanlığı, Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Milas İtfaiye Grup Amirliği ve 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi personeli ve hastanede yatan hastaları ziyaret ederek bayramlaştılar.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500