Advert
Advert
Advert

İNCE’DEN MUĞLA’DA ‘İNCE’ MESAJLAR…

İNCE’DEN MUĞLA’DA ‘İNCE’ MESAJLAR…
Bu içerik 1622 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Herkesin Cumhurbaşkanı sloganı ile seçim çalışmalarını ve mitinglerini sürdüren CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Muğla mitinginde vatandaşlarla buluştu. Önceki seçimlerde bazı hilelerin döndüğüne vurgu yapan İnce; “YSK’yı bana bırakın. Alavere dalavere işlerine başladılar mı sandalyemi alıp YSK’nın önüne gideceğim. YSK üyelerini uyarıyorum! Görevinizi doğru düzgün yapın, fotoğraflarınızı Türkiye’nin bütün sokaklarına asarım, sokağa çıkamazsınız. Hiç kimse korkmasın” dedi.

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, miting için geldiği Muğla’da, konuşmasının büyük bir bölümünde mevcut cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ve 16 yıldır tek başına iktidarda olan AK Parti’yi eleştirdi. İnce konuşmasına, geçtiğimiz hafta Muğlalılar ile buluşan Cumhur İttifakının Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Muharrem İnce sen kimsin?” şeklindeki sorusuna; “Benim kim olduğumu soruyorsan ben Atatürkçü, Cumhuriyetçi, yurtsever bir fizik öğretmeniyim” diyerek yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, konuşmasında ekonomiye özel bir bölüm ayırdı. İnce; “Büyümeyi açıklamışlar… Türkiye, 7,4 büyümeyi yakaladı… Yahu büyüme 7,4’te bunu hisseden var mı? Enflasyon, dolar, faizler yukarıya doğru çıkıyor. Erdoğan kiminle kavga ettiyse o yükseliyor. Faizle kavga etti, faiz yükseliyor. Dövizle kavga etti, döviz yükseliyor. İnce ile kavga etti, İnce yükseliyor. Dün, ‘Bana bak Muharrem!’ demiş… Erdoğan sana hazine bakıyor, darphane bakıyor, sana örtülü ödenek bakıyor. Ben sana ne bakayım… Ben millete bakıyorum, millete...

‘Ben ekonomistim’ diyor. Bende diyorum ki; ben de diplomalı fizikçiyim. Unuttuğun bir şey var; dünyada Nobel ekonomi ödülünü alan ilk kişi fizikçidir, hem de diplomalı. Madem ekonomistsin, madem ustasın bir akşam çık karşıma çık. Diplomanı sormayacağım, beygirden düşmeni anlatmayacağım, haramlarını anlatmayacağım tek bir şey tek ekonomi konuşacağız. Yüreğin varsa, cesaretin varsa çık karşıma ekonomi tartışalım. Herkes eteğindeki taşı döksün. Türkiye 16 yılın sonunda duvara çarpmak üzere. Türkiye ya fizikçiyi seçecek ya da kekçiyi seçecek…

Türkiye’de turizmi 12 aya yayacağız. Hedefimiz 60 milyon turist, 60 milyar dolar turizm geliri. Zeytini tarımı unutamayız. İtalya bizden zeytinyağını alıyor, şişeliyor. Bizden bir liraya alıyor, 20 liraya satıyor. Marka yaratacağız marka. Bunları gençlerle yapacağız, onlarla başaracağız. Sanayinin dörtte biri atıl. Bunları devreye sokacağız. Topyekûn bir kalkınma, refah içinde bir Türkiye yaratacağız.

Benim çocukluğum tütün tarlalarında geçti. Adıyaman’da bir köylü dedi ki ‘bize tütünü yasakladılar.’ Allah’ın izni, milletimin isteğiyle bir Cumhurbaşkanı olayım bu işi 15 günde çözeceğim. Türk tütünün de zehir var da ABD tütünün de vitamin mi var?

Benim Cumhurbaşkanlığımda 600 milletvekili olmayacak düşecek bu sayı. Barışacağız, büyüyeceğiz, bölüşeceğiz. Bir emeklinin en düşük emekli maaşı 850 lira en yüksek 6 bin 500 lira. Emekli maaşları arasında 9 kat fark olursa; o ülkede gelişme, barış, kardeşlik olmaz. Bunu dengeleyeceğiz. Erdoğan salona giriyor yüksek yargıçların hepsi ayağa kalkıyor. Benim Cumhurbaşkanlığımda Yargıtay salonuna girdiğimde yargıçlar ayağa kalkmayacak. Ben size söz veriyorum; Benim Cumhurbaşkanlığımda vatandaş kemer sıkmayacak, devlet kemer sıkacak.

Türkiye’nin dört köşesine gittim. Müthiş bir değişim rüzgârı var. Oyunuzu kullanın… YSK’yı bana bırakın. Avukat arkadaşlarım, cübbeleriniz araçlarınızın içinde olsun. Pazar günü Yalova’da olacağım, oyumu kullanıp Ankara’ya gideceğim. Alavere dalavere işlerine başladılar mı sandalyemi alıp YSK’nın önüne gideceğim. YSK üyelerini uyarıyorum! Görevinizi doğru düzgün yapın, fotoğraflarınızı Türkiye’nin bütün sokaklarına asarım, sokağa çıkamazsınız. Hiç kimse korkmasın” diyerek, 24 Haziran’da Muğlalılardan hem kendisine hem de CHP’ye oy istedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Nevzat Çağlar Tüfekçi     2018-06-13 Muğla mitinginde coşku ve kalabalık iyiydi...