Advert
Advert
Advert

DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ SPORCUYU KUTLADI…

DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ SPORCUYU KUTLADI…
Bu içerik 863 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Kıbrıs’ta Mayıs ayının son haftasında WABBA Vücut Geliştirme Dünya Şampiyonasına katılan Türk takımı sporcuları arasında yer alan, ilçemizin vücut geliştirme sporcularından biri olan Sercan Günay, Kıbrıs’ta elde ettiği Dünya üçüncülüğü derecesi ile Milas, Muğla ve Türkiye’nin adını başarıyla duyurmuştu.

Aynı yarışmada Türk takımı da, takım halinde şampiyonluğu kazanmıştı.

İlçemizin vücut geliştirme sporcusu olan ve Dünya üçüncülüğü unvanı ile Kıbrıs’tan Milas’a dönen Sercan Günay, Milas Kaymakamı Eren Arslan tarafından kabul edilerek, elde ettiği başarı nedeniyle kutlandı.

Milaslı sporcu Sercan Günay’ı makamında ağırlayan Milas Kaymakamı Eren Arslan, genç sporcuya yaptığı spor dalı ile ilgili sorular sorarak, çok fazla tanımayan bir spor dalı olan vücut geliştirme branşı ile ilgili ayrıntılı bilgileri genç sporcudan aldı.

Kıbrıs’ta katıldığı dünya şampiyonası ile ilgili bilgileri Milas Kaymanı Eren Arslan’a aktaran sporcu Sercan Günay 8 aylık bir süreçt üç yarışmada yer aldığını vurgulayarak, başarıya giden yolda azmin çalışmanın ve disiplinli olmanın önemini belirtti.

Vücut geliştirme sporunun kaç yaşına kadar yapılabileceği sorusunu soran Kaymakam Eren Arslan, genç sporcudan; “her yaşta bu sporu başarıyla yapan sporcular vardır” cevabını aldı. Yeni hedefinin katılacağı ilk dünya vücut geliştirme şampiyonasında şampiyonluk olduğunu vurgulayan genç sporcu sözlerine şöyle devam etti: “Her sporcu mutlaka hedefini iyi dereceler, özellikle de katıldığı spor branşında şampiyonluklar olarak belirler. Benim de hedefim elbette şampiyonluktur. Ancak yaptığımız spor dalı diğer spor dallarından çok farklıdır. Tempolu ve disiplinli ağır çalışmalar ister. Sağlıklı dengeli beslenme programı ile çalışmalarımızı ayarlamak zorundayız. Bu nedenle de yorucu ve zahmetli bir yarışma süreci içinde oluyoruz. Ama önemli olan işini severek ve isteyerek yapmaktır. Başarıda bu çalışmaların sonrasında gelmektedir.”

Teşekkür Etti…

İlçemizin başarılı sporcularından biri olan Sercan Günay, Milas Kaymakamı Eren Arslan’a kendisini kabul ettiği ve dinlediği için teşekkür ederek, kendisi gibi vücut geliştirme sporu ile ilgilenenlere destek vereceğini söyledi.

Dünya Üçüncülüğü Önemli Bir Başarıdır…

Milas’ın, Muğla’nın ve Türkiye’nin adının bu tür spor etkinlikleriyle başarılı bir şekilde duyurulmasının önemini vurgulayan Milas Kaymakamı Eren Arslan, Sercan Günay’ı elde ettiği başarı nedeniyle kutladı ve gereken destekleri  Milas adına vereceklerini belirtti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500