Advert
Advert
Advert

BİZ ANLAMADIK… SİZ NEYİ AÇTINIZ?

BİZ ANLAMADIK… SİZ NEYİ AÇTINIZ?
Bu içerik 6664 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Milas Veteriner Fakültesi 8 Haziran Cuma günü, düzenlenen bir törenle açılmış…

Haber: Gizem KAPUSUZ

Bir medya grubu temsilcilerinden başka ilçemizden hiçbir medya mensubunun Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Milas Veteriner Fakültesi açılışına neden davetli olmadığını anlayamadık. Biz de açılışa katılan birkaç kişiyle görüşmede bulunduk. Açılışa katılan kişilerden aldığımız bilgilere göre, basın mensuplarının davet edilmemesinin iki temel kaynağı vardı. Birincisi bu açılışın seçim propagandası olarak kullanılması… Bunu nasıl söyleyebiliyoruz!.. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Milas Veteriner Fakültesi’nin ilçemize kazandırılması için, arazisi ve binası olmayan Veteriner Fakültesi’ne bunları temin etmek için çok büyük emek harcamış, konuyu gündemde tutmuş, siyasiler, sivil toplum kuruluşları ve bürokratları harekete geçirmek için büyük çaba göstermiş Milas Kent Konseyi yöneticileri bu açılışa davet edilmemiş. Bu Fakülte için çaba harcayan Nihat Öztürk de açılışta yer almaması çok ilginç. Açılışta yer alan isimlerde zaten düşüncelerimizin doğruluğunu göstermekte. Açılışta kurdeleyi kesenler AKP İl Başkanı, İlçe Başkanı, Gençlik, Kadın Kolları Başkanları vb. ile AKP’nin milletvekili adayları en başta geliyor...

Basın mensuplarının davet edilmemesinin ikinci unsurunun ise açılışta yapılan konuşmalar olduğunu düşünüyoruz. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Milas Veteriner Fakültesi açılışında bir katılımcının verdiği bilgiler bu kadar da olmaz dedirten cinsten… Bir konuşmacının, “Fakülte içinde ezan okutmayı ve namaz kıldığımız günleri görebilecek miyiz ve bunu hayal ediyorum” sözlerini sarf ettiğini bir katılımcıdan duyduğunu ifade eden Ticaret ve Sanayici İş Adamları Derneği - TÜRKSİAD Başkanı ve aynı zamanda Emlak Müşavirleri Federasyonu - EMFED Genel Başkan Vekili Mehmet Sert; “Bir insanı meslek sahibi yapacak, bir insanın geleceğini şekillendirecek olan ilim, irfan, eğitim ve bilim yuvasının açılışında halkı yok saymak hiç bir şey kazandırmaz. Bu ülkede sanki ezan okunmuyor ve ibadet engelleniyor gibi ima eden Dekan Vekili Prof. Dr. Hayrettin Akkaya’yı kınıyorum. Akkaya’nın; “Fakülte içinde ezan okutmayı ve namaz kıldığımız günleri görebilecek miyiz ve bunu hayal ediyorum” sözleri ne demek? Bu ülkede Allah’a şükür ezanda okunuyor, herkes ibadetini de özgürce yapıyor. Açılış kurdelesini kesenler yok iken bu fakültenin kurulması için emek verenleri biliyor musunuz ve hiç araştırdınız mı? Onları ziyaret ettiniz mi? Emek vermeyen ve alakası olmayan bazı kişilere ve kendi kendinize ne diye plaket takdim ediyorsunuz? Körler sağırlar birbirini ağırlar misali bir açılışı da Milas görmüş oldu. Halkı yok sayan bir anlayış burada asla kabul görmez ve asla karşılık bulmayacaktır” ifadelerini kullandı.

Milas halkı bu açılışı anlamadı, biz anlamadık, SİZ NEYİ AÇTINIZ?

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Nizamettin İleri     0000-00-00 Güzel Milas'ımıza çok kıymetli insanların çabalarıyla kazandırılan bu veteriner fakültesi maalesef akp'nin yanlış zihniyetinin gölgesinde kaldı.Elhamdulillah müslümanım bir müslüman ibadetini kimseye reklam yapmamalı,Allah için yapmalı.Nedir bu açıklama arkedeş.Okul yahu burası okul.Ibadetini benim gibi yapmak isteyen kalksin gelsin camiye hemen 100 150 metre ötede camii var.Arkadaş şu kirli işlerinize eğitimi,çolugumuzu çocuğumuzu,dinimizi gatıvermeyin ya.
Nermin Yardan     2018-10-30 Adamlar CHP den ne görüyorlarsa onu yapıyorlar aslında. Niye şaşırıyoruzki. Üstelik bu kent konseyi de neyin nesi, h,ç duymamışım
Nevzat Çağlar Tüfekçi     2018-06-11 Bu okulun açılmasında herkesin payı var. Daha geniş katılımlı olmalıydı bu açılış. İyi olmadı.