Advert
Advert
Advert

FESTİVAL SATRANÇLA BAŞLADI…

FESTİVAL SATRANÇLA BAŞLADI…
Bu içerik 605 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Folklor Araştırma Derneği (MİFAD) tarafından bu yıl yedincisi gerçekleştirilen MİFAD Kültür Festivali, anaokulu öğrencilerinin katıldığı satranç şenliği ile başladı. Yaklaşık 70 anaokulu öğrencisi, ilk kez satranç ile tanıştı.

8-9-10 Haziran 2018 tarihleri arasında bu sene 7’ncisi gerçekleşecek olan MİFAD Kültür Festivali, 8 Haziran Cuma günü anaokulu öğrencilerinin katıldığı satranç şenliği ile başladı. Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda gerçekleşen etkinliğe; MİFAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Emekli, yönetim kurulu üyeleri, ilçemizdeki anaokullarının öğrencileri, öğretmenleri ve öğrenci velileri katıldı.

Yaklaşık 70 kişilik öğrenci, yapılan eşleşmelerin ardından verilen start ile ilk kez satranç ile tanışırken, birinci bölümün sonunda çocuklara çeşitli ikramlarda bulunuldu. İki bölüm halinde tamamlanan turnuvanın ardından tüm katılımcılara birer madalya verildi.

Satranç sporunun ilçemizde tanınması ve sevilmesinde çok büyük katkıları olan Elif Vildan Altunbozar tarafından MİFAD ile ortaklaşa düzenlenen şenliğin amacı, çocukların satranç sporu ile tanışması ve sevdirilmesi olarak açıklanırken, Elif Vildan Altunbozar ve MİFAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Emekli, yaptıkları konuşmada özellikle velilere teşekkür ettiler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500