Advert
Advert
Advert

KARNE SEVİNCİ…

KARNE SEVİNCİ…
Bu içerik 907 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

11 Eylül 2017 tarihinde başlayan 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı, yoğun geçen 8 aylık bir dönemin ardından bugün sona erdi. İlçemiz genelindeki tüm eğitim kurumlarında bugün, öğrencilerin karne sevinci yaşandı.

11 Eylül’de başlayan, Ocak ayında yarıyıl tatiline giren okullarda 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı bugün sona erdi. Son kez dersbaşı yapan öğrenciler, yaklaşık 100 gün sürecek tatile girdiler.

Sona eren eğitim-öğretim yılı nedeniyle ilçemiz Gümüşlük Anaokulu, Gümüşlük İlkokulu ve Gümüşlük Ortaokulu’nda bir tören düzenlendi. Milas Kaymakamı Eren Arslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Milas Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir, çok sayıda ilçe merkezindeki okulların müdürü, Gümüşlük Mahalle Muhtarı Tahsin Dırama ve Gümüşlük Anaokulu, İlkokul ve Ortaokul idareci ve öğretmenlerinin de katıldığı tören, anaokulu öğrencilerine karne verilmesiyle başladı.

Kaymakam ve diğer protokol üyeleri öğrencilerin bulunduğu sınıfa girdiklerinde ise anaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan ‘hoş geldiniz’ gösterisiyle karşılandılar. Milas Kaymakamı Eren Arslan ve diğer protokol üyeleri tarafından 3 ayrı anaokulu sınıfı öğrencilerine karnelerin verilmesinin ardından bu kez Gümüşlük İlkokulu’ndaki karne törenine geçildi.

Burada da temsili olarak birkaç sınıfa giren ilçe protokolü, ilkokulun ardından ortaokul son sınıfta okuyan öğrencilerin karnelerini dağıttılar.

Milas Kaymakamı Eren Arslan, karnelerin dağıtıldığı sınıflarda öğrencilere, tatil boyunca dinlenmelerini ancak programlı bir şekilde her gün belirli saatlerde kitap okumalarını da istedi.

 Yaklaşık 23 bin öğrenci, 2 bin 250 öğretmen ve 176 eğitim kurumunun bulunduğu ilçemizde, 2017 - 2018 eğitim öğretim yılı 8 Haziran 2018 Cuma günü yani bugün dağıtılan karnelerin ardından sona erdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500