Advert
Advert
Advert

70 YAŞLI ÇİFTE BİR ÖMÜR SAADET DİLENDİ…

70 YAŞLI ÇİFTE BİR ÖMÜR SAADET DİLENDİ…
Bu içerik 1024 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediyesi, evliliklerinde 50. yılını dolduran çift ziyaretlerine devam ediyor. Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın talimatıyla, şehir merkezi ve mahallelerde yaşayan ve evliliklerinde 50. Yılı dolduran çiftler evlerinde ziyaret ediliyor.

Milas Belediyesi şimdiye kadar Milas merkez, Güllük, Selimiye, Ören ve diğer mahallelerde 50. yılını doldurmuş 70 yaşlı çifti evlerinde ziyaret ederek “Bir Ömür Saadet” diledi. Ziyaretlerde ailelere “Bir Ömür Saadet” yastığı, kahve fincanı takımı ve kahve gibi çeşitli hediyeler de veriliyor.

Ziyaretlerde Başkan Tokat’ın selamını ileten yetkililer, belediyenin yaşlılara yönelik hizmetleri hakkında da bilgi veriyor. Oldukça sıcak ve samimi ortamlarda gerçekleşen ziyaretlerde evliliklerinde 50. yılını dolduran çiftlerin hayat hikayeleri ve mutlu evliliğin sırları dinleniyor.

Milas Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri ile beraber yaşlı çiftleri ziyaret eden Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Çınar;  “Evlerinde dinlenen büyüklerin anlattıkları sayesinde ortaya arşiv niteliğinde bilgiler çıkıyor ve bizlere uzun süreli evliliklerinin sırlarını aktarıyorlar. Biz de bu bilgileri ve mutlu evlilik sırlarını diğer sosyal belediyecilik projemiz olan “Bir Yastıkta Bir Ömür” projemiz kapsamında yeni evlenecek olan çiftlerimize aktarıyoruz. Proje kapsamında şimdiye kadar 70 çiftimizi ziyaret ettik ve bundan sonrada bu ziyaretlerimiz hız kesmeden devam edecek  ”dedi.

Ziyaretlerden son derece memnun kalan yaşlılar da; “kapımızı birilerinin çalıp halimizi hatırımızı sormaları kadar mutlu bir şey yok. Uygulama sayesinde gençlerimize  evlilikte uzun yıllar mutlu kalmanın sırlarını aktarma şansı buluyoruz. Belediye Başkanımıza ve emeği geçenlere teşekkür ederiz” şeklinde konuştular.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500