Advert
Advert
Advert

PROJE ÇIĞ GİBİ BÜYÜDÜ…

PROJE ÇIĞ GİBİ BÜYÜDÜ…
Bu içerik 1965 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemiz Fatih İlkokulu’nda okuyan üç öğrenci, LÖSEV’in ‘Önce Çocuklar İyileşsin’ sloganına sahiplendi ve 3 kişi ile başlatılan proje kısa zamanda çığ gibi büyüyerek 900 kişilik harekete dönüştü.

Kendileri küçük ama yaptıkları iş boylarından büyük olan Fatih İlkokulu öğrencisi olan üç sosyal girişimci; Kardelen Sanlı, Irmak Şahinkaya, Gülçin Turan adlı bu üç sosyal girişimci öğrenci, LÖSEV’in “Önce Çocuklar İyileşsin” sloganını sahiplenerek başlattıkları hareket üç kişilik hareketten birden 900 kişilik harekete dönüştürdü.

‘Üç arkadaş okulda kermes yapmak istiyoruz ve gelirini Lösev’e bağışlamak istiyoruz, izin verir misiniz’ diyerek, Okul Müdürü Bülent Hekimoğlu ile görüştükten ve okul müdüründen izin aldıktan sonra üç gönlü zengin öğrenci tarafından başlatılan bu iyilik hareketine 36 öğretmen, 437 öğrenci ve veliler de büyük destek vererek bu üç arkadaşı yalnız bırakmadılar.

Üç öğrencinin başlattığı bu hareket birden 900 kişinin katıldığı bir iyilik hareketine dönüştü. Okul bahçesinde yapılan kermeste yiyecekleri evde anneleri ile birlikte hazırlayarak okulda satışa sunan öğrenciler, kermes sonunda 2000 TL gelir elde etmeyi başardılar. Bu üç sosyal girişimci öğrenci bu davranışları ile biz büyüklere ”İyiliğin de Bulaşıcı Olduğunu” gösterdiler. Gurur duyulacak bir çalışmaya imza atan tüm öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi, onlara destek olan öğrenci velilerimize teşekkür eder, kalplerindeki iyilik duygusunun hep canlı kalmasını dileriz.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500