escort izmir

Advert
Advert

2017-2018 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI, YARIN SONA ERİYOR…

2017-2018 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI, YARIN SONA ERİYOR…
Bu içerik 829 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı, 8 Haziran 2018 Cuma günü yani yarın sona eriyor. Üç ayı aşkın bir süre tatil yapacak olan öğrenciler Eylül ayında yeniden ders başı yapacaklar. İçinde bulunduğumuz günler ise lise son sınıf öğrencileri için geleceklerini belirleme adına girecekleri sınav nedeniyle oldukça önemli…

Yaklaşık 23 bin öğrenci, 2 bin 250 öğretmen ve 176 eğitim kurumunun bulunduğu ilçemizde, 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı 8 Haziran’da sona erecek. İçinde bulunduğumuz yılın Ocak ayında ilk yarısı sona eren eğitim-öğretim yılının tamamlanması, öğrencilerin de 3 ayı aşkın bir süre tatile girmesi demek. Ancak lise son sınıf öğrencileri için bu süre biraz daha kısa olacak. Çünkü üniversiteye giriş sınavı da bu ay içinde yapılacak. Bu nedenle lise son sınıf öğrencileri bu günlerde, diğer öğrencilerden biraz daha fazla ders çalışmak ve sınavlara hazırlanmak zorunda…

Eğitim-Öğretim Yılı’nın sona ermesi nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bazı okullarda karne töreni düzenleyecek ve öğrencilerin sevincine ortak olacak. Öte yandan başta İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal olmak üzere, ilçemizdeki tüm okul idarecileri ve eğitim uzmanları, hatta psikologlar, anne-babalara seslenerek, çocuğunuzu karnedeki notlarla değerlendirmeyin uyarısını yapıyor.

Yarıyıl tatilinde olduğu gibi yılsonu tatilinde de öğrencilere bazı tavsiyelerde bulanan yetkililer; “Elbette tatil yapacaksınız, dinleneceksiniz ancak bu tatili bir anlamda gelecek yıla hazırlık yapma fırsatı olarak da kabul edin. Varsa eksikliklerinizi gidermek için bu tatil süreci iyi bir fırsattır” diyor.

Benzer bir uyarıyı da öğrencilere olduğu gibi öğretmenler için de yapan Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal; “Sevgili öğretmenlerimiz, biliyorum tıpkı öğrencilerimiz gibi sizler de yoruldunuz ancak çocuklarımızın geleceği, ülkemizin ve milletimizin geleceği için gelecek yıla daha iyi hazırlanmanız gerekmektedir. Bu nedenle topyekûn bir başarı için sizlere daha büyük görevler düşüyor. Hep birlikte, varsa sorunlarımızı, eksikliklerimizi bu tatil sürecinde giderelim” diyerek, tüm öğretmen ve öğrencileri yıl boyunca gösterdikleri performans nedeniyle kutladı.

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal ayrıca 2017 - 2018 eğitim öğretim yılı dönem sonu karne dağıtım töreninin  8 Haziran 2018 Cuma günü saat 10'da Gümüşlük Anaokulu, saat 11'de Gümüşlük İlkokulu, saat 11.30'da Gümüşlük Ortaokulu'nda düzenleneceğini ifade etti.

(Fotoğraflar arşivden...)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500