Advert
Advert
Advert

ARITMA TESİSİ YOLUNDA YANGIN…

ARITMA TESİSİ YOLUNDA YANGIN…
Bu içerik 3057 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemiz Güneş Mahallesi’ndeki Milas Belediyesi’ne ait Atıksu Arıtma Tesisi’nin bulunduğu bölgede, ilk belirlemelere göre sigara izmaritinden çıktığı sanılan zeytinlik alandaki yangın, rüzgârın da etkisiyle kısa sürede büyüdü. Milas Adliye Sarayı’nın bulunduğu bölgedeki evlere kadar ulaşan yangın neyse ki kontrol altına alındı.

Güneş Mahallesi sınırları içerisindeki Milas Belediyesi’ne ait Atıksu Arıtma Tesisi’ne giden yol üzerinde, ilk belirlemelere göre sigara izmaritinden çıktığı sanılan yangın, rüzgârın da etkisiyle kısa sürede yayıldı. Çevredeki vatandaşlar bir yandan kendi çabalarıyla yangına müdahale etmeye çalışırken, bir yandan da durumu itfaiyeye bildirdiler.
Kısa sürede bölgeye Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Milas İtfaiye Grup Amirliği’ne ait 4 itfaiye aracının yanı sıra Milas Orman İşletme Müdürlüğü’ne ait  3 yangın arazözü ulaştı ve söndürme çalışmalarına başladı.
Genelev’in hemen yanından başlayan yangın kısa sürede Milas Adliyesi’nin hemen arkasındaki binalara kadar dayanmak üzereyken kontrol altına alınan yangında ormanlık ve zeytinlik alan büyük ölçüde kül oldu.
Bir yandan görevliler tarafından söndürme çalışmaları sürerken, diğer yandan da çevredeki vatandaşlar, ormanlık alanda bulunan canlıları kurtarmaya çalıştı. Yangın, adliyenin arkasındaki konutlara ulaşmadan söndürüldü. 
Yangın bölgesinde yapılan ilk araştırmaya göre yangının, söndürülmeden atılan bir sigara izmaritinden çıktığı sanılıyor ancak konuyla ilgili araştırmaların devam ettiği bildirildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500