Advert
Advert
Advert

‘NİTELİKLİ – NİTELİKSİZ’ AYRIMINA KARŞI İMZA KAMPANYASI…

‘NİTELİKLİ – NİTELİKSİZ’ AYRIMINA KARŞI İMZA KAMPANYASI…
Bu içerik 759 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Eğitim Sen Milas Temsilciliği, 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı’nın son günlerine yaklaşıldığı şu günlerde, Milli Eğitim Bakanlığı’nca TEOG yerine getirilen ‘Ortaöğretime Geçiş Sistemi’ ve ‘nitelikli – niteliksiz’ ayrımına karşı imza kampanyası başaltı.

Eğitim Sen Milas Temsilcili tarafından Atapark’ta kurulan bir stand aracılığıyla başlatılan imza kampanyası, doğrudan velilere yönelik olmakla birlikte hazırlanan matbu itiraz dilekçesinin genel merkez aracılığıyla bakanlığa iletileceği bildirildi.

Eğitim Sen Milas Temsilciliği tarafından hazırlanan matbu dilekçede;

“Çocuklarımızın ve öğrencilerimizin istedikleri okula gidebilmesi sağlanmalıdır. TEOG yerine getirilen ‘Ortaöğretime Geçiş Sistemi’ nedeniyle kaygılıyım. Çünkü getirilen yeni sistemle birlikte çocuklarımızın, öğrencilerimizin tercihleri fiilen anlamsız kılınmakta, çok sayıda çocuk istemediği oku türlerine gitmeye zorlanmaktadır.

Hâlbuki her çocuk nitelikli eğitim hakkına sahip olmalıdır. Bu nedenle okulların ‘nitelikli’ ve ‘niteliksiz’ diye ikiye ayrılmasına, çocuklarımızın telafisi mümkün olmayacak politikalara mahkûm edilmesine itiraz ediyorum.

Bu nedenle;

-çocuğumun ve öğrencilerin 9 okul arasında 5 okulu tercih etmeye zorlanmasını,

-Çocuğumun ve öğrencilerin gideceği okul türü tercihinde Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirleyici olmamasını,

-Asına çember sistemi denilen ve çocuğumun, öğrencilerin istediği okula gidebilmesini engelleyen bu sistemden vazgeçilmesini,

Çocukların ve öğrencilerin geleceğinin bizler için her şeyden daha önemli olduğu gerçeğinin unutulmamasını talep ediyorum” denilmektedir.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500