Advert
Advert
Advert

CHP, KIRSALDAKİ ÇALIŞMALARINI TAMAMLADI…

CHP, KIRSALDAKİ ÇALIŞMALARINI TAMAMLADI…
Bu içerik 647 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

24 Haziran’da yapılacak cumhurbaşkanı ve milletvekili genel seçimleri için tüm siyasi partilerin başlattığı çalışmalar sürüyor. İlçe merkezi ve mahallelerde çalışmalar sürerken, CHP Milas İlçe Örgütü, ilçemize bağlı 132 mahalledeki çalışmalarını tamamladı.

Erken seçim tarihinin açıklanmasının ardından bir yandan adaylarını belirleme telaşına düşen siyasi partiler, diğer yandan seçim bölgelerindeki yapacakları propaganda için çalışma planı yaptılar. 21 Mayıs tarihinde aday listelerinin belli olmasıyla birlikte, parti teşkilatlarının çalışma programlarına, milletvekili adayları da dâhil oldu ve zaman darlığı nedeniyle çalışmalar hızlı bir şekilde sürdürülüyor.

‘Millet ittifakı’ adıyla oluşturulan oluşumun içinde yer alan Cumhuriyet Halk Partisi, kendi içinden cumhurbaşkanı adayını çıkarmakla, siyasi çalışmalarını iki koldan yürüten partilerden biri durumunda. Bu anlamda bir yandan Muğla’dan seçilecek 7 milletvekili için oy isteyen CHP il ve ilçe örgütleri, diğer yandan da cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce için Muğlalı seçmenden oy istiyor.

CHP Milas ilçe örgütü ise tüm kademeleri ve milletvekili adaylarıyla birlikte ilçe merkezinde ve Milas’a bağlı tüm mahallelerde, 3 koldan yaptığı çalışmaları tamamladı. İlçe Başkanı Hüseyin Çöllüoğlu ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, kadın ve gençlik kolları başkan ve üyelerinin de katıldığı çalışmaların büyük bir bölümüne Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Başkan Yardımcıları Zeynep Çınar ve Faik Karagöz, CHP’li belediye meclis üyelerinin yanı sıra, kimi zamanda milletvekili adayı Suat Özcan başta olmak üzere diğer adaylar da sırayla katılarak, seçmenden oy istediler.

İlçe merkezi ve eskiden belde olarak bilinen ancak şimdilerde mahalle olarak tanımlanan bazı yerlerde oluşturulan seçim ofisleriyle de seçmenle buluşmayı sürdüren CHP Milas İlçe Örgütü ve milletvekili adayları kırsaldaki çalışmaları tamamladılar ancak fırsat buldukça bir kez daha kırsaldaki seçmenle buluşacaklarını belirttiler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500