Advert
Advert
Advert

ÖĞRENCİLERE BİYOÇEŞİTLİLİK VE ARILARIN ÖNEMİNİ ANLATILDI…

ÖĞRENCİLERE BİYOÇEŞİTLİLİK VE ARILARIN ÖNEMİNİ ANLATILDI…
Bu içerik 451 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Muğla İl Müdürlüğü tarafından başlatılan ve Milas İlçe Müdürlüğü tarafından ilçemize bağlı Ören Mahallesi’nde düzenlenen ve Marmaris ilçesinde devam eden bir etkinlikle proje hayata geçirildi.

Proje kapsamında ilçemize bağlı Ören Mahallesi’nde gezi ile başlayan etkinlikte öğrenciler, bölgedeki biyoçeşitlilik ve doğa için önemli olan arılara vurgu yapmak ve tanıtmak için Marmaris İlçesine bağlı Osmaniye Mahallesi’ndeki ‘Balevi’ni ziyaret ettiler.

Projeye katılan öğrencilere arıların tozlaşmadaki önemini anlatan filmler de izlettirilirken, Ula İlçesi Gökova Orman İşletme Şefliği’nin üretim yeri gezilerek, orman içi ürünlerin kültüre alınan çeşitleri tanıtıldı.

Yetkililer tarafından projeye katılan öğrencilere çeşitli ikramlar ve hediyelerin sunulduğu teknik gezide öğrenciler bol bol yürüyüş yaptılar. Öte yandan teknik geziye katılan öğretmen ve öğrenciler, etkinlik hakkında düşüncelerini aktararak, bu tip teknik gezilerin ve eğitimlerin çok yararlı olduğunu ve kendileri üzerinde olumlu etkiler bıraktığını söylediler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500