Advert
Advert
Advert

SUAT ÖZCAN ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR…

SUAT ÖZCAN ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR…
Bu içerik 1708 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Cumhuriyet Halk Partisi 2’nci sıra Muğla Milletvekili Adayı Suat Özcan, aday listelerin açıklanmasının ardından Muğla’yı karış karış gezmeye başladı. Bütün Muğla’yı dolaşarak hem partisi, hem de Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’ye oy isteyen Özcan, her fırsatı değerlendirerek vatandaşla buluşuyor.

Siyasi partilerin kesin aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu’na tesliminin ardından açıklanan aday listelerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden 2’nci sıra Muğla Milletvekili adayı gösterilen Suat Özcan çalışmalarını sürdürüyor.

‘Sakarın altı’ olarak adlandırılan; Fethiye, Dalaman, Köyceğiz, Seydikemer ilçe teşkilatlarını ziyaret eden Suat Özcan, gittiği her ilçede esnaf ziyaretleriyle de siyasi çalışmalarını adeta taçlandırıyor. Tarlada, bahçede, pazarda, işyerinde vatandaşla buluşan Özcan, seçmenin neden Cumhuriyet Halk Partisi ve Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’ye oy vermesi gerektiğini anlatıyor.

Ziyaretlere Fethiye İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu’yu ziyaret ederek başlayan Suat Özcan, ilçe örgütünün ardından Milletvekili Aday İbrahim Ertürk, yönetim kurulu üyeleri, meclis üyeleri ve gençlerle birlikte Fethiye sanayi esnafını ziyaret ettiler.

Özellikle gençlerden yoğun ilgi gören CHP Muğla Milletvekili Adayı Suat Özcan, ülkenin geleceğinin gençlerde olduğunu ancak günümüz gençliğinin işsizlik başta olmak üzere her konuda gelecek kaygısı taşıdığına vurgu yaparak; “16 yıldır ülkeyi yönetenler her konuda olduğu gibi geleceğimizin güvencesi gençlerimizi de karamsarlığa düşürdüler. Plansız-programsız, günü kurtarma derdinde olan iktidar, genç işsizler ordusu yarattı. Binbir umutla üniversiteyi bitiren gençlerimiz atama beklemekten yoruldu. Artık umutlarını yitirmiş durumdalar. İşte Cumhuriyet Halk Partisi kadroları her alandaki kötü gidişe ‘dur’ demek için, bozulan ekonomi, bozulan eğitim ve sağlık sistemini düzeltmek, ülkeyi yeniden Atatürk’ün gösterdiği hedeflere taşımak için hazır ve 81 milyonun umut bağladığı kadrolardır” diyerek gençlerin CHP kadrolarına güvenmelerini istiyor.

Anayasa’da tanınan hakların bugün insanların elinden alındığını, hak-hukuk-adalet duygusunun tamamen zedelendiğini, 1930’lu yıllarda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk Kadını’na tanıdığı hakların bugün kadınların elinden alınarak, kadının ikinci sınıf vatandaş olmaya zorlandığını belirten Özcan; “Neredeyse her gün ülkemizin bir yerinde kadına, her türlü taciz, her türlü şiddet uygulanıyor. Her gün genç bir kadın cinayete kurban gidiyor. Daha çocuk yaştaki kızlar zorla evlendiriliyor. Bu tür suçlar için çok sert tedbir aldıklarını söyleyen AKP zihniyeti, bir taraftan çıkardığı kanunlarda bazı kriterler ileri sürerek, hafifletici sebepler yaratıyor. Yani bir anlamda “Tavşan’a kaç, Tazı’ya tut” diyorlar. Kendilerinden olanlara dokunmuyor, karşıt görüşte olanları da ya ‘FETÖCÜ’ ilan ediyor, ya da başka bir suç icat ederek toplumdan ayrıştırıp cezaevlerine gönderiyor, işten atıyor. Bütün bu adaletsizliğe son verecek tek parti, Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Bu ülke yeniden istikrara kavuşacak. Türkiye Cumhuriyeti ‘Tek adam’a teslim edilemeyecek kadar değerlidir. Bu ülke yeniden parlamenter sisteme sahip çıkacak, halkın yönetime daha çok katılacağı demokratik sisteme dönecek. Türk kadını sözde değil, özde değer görecek. Gençler içine düştüğü karamsarlıktan kurtulacak. Biz hazırız, kendimize güveniyoruz. 81 milyonun hükümeti olacak, hakkını hukukunu arayacak, savunacak ve güvencesi olacağız” diyerek, halkın tükenen umutlarının yeniden CHP iktidarında yeşereceğini söylüyor.

CHP Muğla Milletvekili Adayı Suat Özcan, Muğlalının yakından tanıdığı, Fethiye’nin Karaçulha Mahallesi’nde ikamet eden dayısı rahmetli Ahmet Kozak ve oğlu Esendal Kozak'ın dostları televizyoncu, kültür ve spor adamı, Yörük Ramazan Kıvrak’ı evinde ziyaret etti. Hoşsohbet ortamında geçen ziyaretin ardından Seydikemer İlçe Başkanı Nalan Büyükçoban, ilçe yönetim kurulu üyeleri ve Seydikemerli aday İbrahim Ertürk ile birlikte; muhtarlar derneği başkanlığı, şoförler odası ziraat odası ve esnaf odasını ziyaret ettiler. 

STK ziyaretlerinin ardından CHP Muğla Milletvekili Adayı Suat Özcan, Milletvekili Adayı İbrahim Ertürk, Seydikemer İlçe Başkanı Nalan Büyükçoban, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleriyle birlikte bu kez Kınık, Çaltılar, Çobanisa, Bekçiler mahallelerini ziyaret edip, seçim çalışması yaptılar.

Ardından Ortaca İlçe Başkanı Mehmet Sertkaya ile sebze, giysi pazarı ve yakın çevre cadde esnafımızı ziyaret eden Özcan, Dalaman’da da ilçe örgütü ile bir araya gelerek İlçe Başkanı Kamil Ayhan Öner, Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz ve yönetici arkadaşlarıyla birlikte seçim çalışmalarına katıldı.

MUÇEP, KENT KONSEYİ VE ‘MUĞLA CENNET KALSIN’ ETKİNLİĞİ…

Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca’nın da katıldığı Muğla Çevre Platformu, Bodrum Çevre Platformu ve Kent Konseylerinin Muğla Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Akyaka Sahilinde düzenlenen “Muğla Cennet Kalsın” etkinliğine; CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Muğla Milletvekili Adayları Mürsel Alban, Burak Erbay, çevreci yurttaşlar ve demokratik kitle örgütleriyle birlikte katılan CHP Muğla Milletvekili Adayı Suat Özcan, etkinliğin ardından bu kez Köyceğiz İlçe Başkanlığı’nda İlçe Başkanı Hüseyin Erol ziyaret edildi. İlçe yöneticileriyle birlikte Döğüşbelen ve Balcılar Mahallelerinde seçim çalışmalarını sürdüren Özcan hafta sonunda ise Köyceğiz turunu gerçekleştirdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500