Advert
Advert
Advert

BU ÇOCUKLAR BİR HARİKA…

BU ÇOCUKLAR BİR HARİKA…
Bu içerik 1491 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Karya Tiyatro Atölyesi’nin Tiyatro Festivali çocuk oyunlarıyla devam ediyor…

24 Mayıs Perşembe günü Karya Kahvaltı Bahçesi’nde dans ve müzik gösterileriyle başlayan Karya Sanat Festivali’nin çocuk oyunları bölümünde tiyatro sahnesinde performans sergileyen farklı yaş gruplarından çocuklar beğeniyle izlenmeye devam ediliyor.

Milas Halk Eğitim Müdürlüğü salonunda oynanmaya başlayan çocuk oyunları 26 Mayıs Cumartesi günü üç oyunla perdelerini Milaslılara açtı. Meşhur Kediler, Lamba, İlham isimli oyunlarla sahneye çıkan çocuklar performanslarını başarıyla sergilediler. 28 Mayıs Pazartesi günü Dolap, 29 Mayıs Salı günü Kral Midas, 30 Mayıs Çarşamba günü Yeşilçam, 31 Mayıs-1 Haziran günleri büyükler oyunu Altın Oran, 3 Haziran Pazar günü Uyuyan Güzel, Altın Perileri, Taş Ocağında ki Ejderha Taş, 4 Haziran Pazartesi Günü Değişen İklim ve Cimri oyunlarını oynadılar.

Oyunların yazarlığını ve yönetmenliğini üstlenen Dağlar Uygur, Aslıhan Kumtepe ve yardımcı yönetmen olarak görev yapan Cansu Akbaş ile Karya Tiyatro Atölyesi’nin çocuk oyuncuları son iki oyunla yarın tiyatro severlerin karşısına çıkacaklar.

5 Haziran Salı günü saat 18.30’da Denizlerin Kalbi ve Saat 20.00’de Hayvan Çiftliği ile son kez sahneye çıkacak olan çocuk oyuncular bir yıldır hazırlandıkları oyunları sergilemiş olacaklar.

Sahneye yakışıyorlar…

Milas Karya Tiyatro Atölyesi’nde tiyatro eğitimi alan her yaştan çocukların oynadıkları oyunla Milaslılar tarafından da ilgi ve beğeni ile takip ediliyor. Sahne performanslarıyla dudak ısırtan çocuklar sevimli duruşlarıyla ve davranışlarıyla oyunlara farklı bir güzellik katıyorlar.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500