Advert
Advert
Advert

MİFAD KÜLTÜR FESTİVALİ BAŞLIYOR…

MİFAD KÜLTÜR FESTİVALİ BAŞLIYOR…
Bu içerik 1534 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Folklor Araştırma Derneği (MİFAD) tarafından bu yıl yedincisi gerçekleştirilecek olan MİFAD Kültür Festivali için hazırlıklar son aşamaya geldi. 8-9-10 Haziran 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek olan festival için MİFAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Emekli bir açıklama yaparak, festivalin içeriği hakkında detaylar verdi.

8 Haziran 2018 Cuma başlayacak olan 7’nci Kültür Festivali için Milas Folklor Araştırma Derneği (MİFAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Emekli, Milas Sanat Merkezi’nde basın mensuplarıyla bir araya gelerek, festivalin içeriği hakkında bilgilendirmede bulundu.

Milas Belediye Toplantı ve Düğün Salonu’nda, Ana Sınıfı düzeyi satranç turnuvası ile başlayacak olan kültür festivalinin, geçen yıl olduğu gibi bu sene de Ramazan ayına denk gelmesi nedeniyle kortej yürüyüşünün olmayacağını belirten Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Emekli şöyle devam etti:

“2011 yılının Kasım ayında kurulan ve 6 yıllık bir geçmişi olan MİFAD, kısa zamanda emsallerinden çok farklı bir yol haritası izleyerek, kuruluş aşamasında ortaya konulan ana temadan asla taviz vermeden düşüncelerini hayata geçirmek için yönetim ve tüm üyelerimiz büyük bir gayret gösteriyor. Geride bıraktığımız 6 yıla bu seneki festival ile 7 festivali sığdırdık. Bunun altını özellikle çizmek istiyorum. Bugüne kadar kurulan hiçbir dernek böyle bir başarıya imza atamadı. Bu, bizim için gurur kaynağıdır.

Kuruluş felsefemizin temelini yöresel kültürümüzü yaşamak, yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak oluşturmaktır. Bu yolda bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan Milaslı hemşehrilerimize, bizlerin her türlü faaliyetini topluma duyurma görevini üstlenen ve tüm çalışmalarımızda bizlere katkı sunan basın çalışanlarına gönülden teşekkür ediyoruz. Bize gösterilen ilgi ve destek bizlere güç veriyor.” 

8 Haziran 2018 Cuma günü gerçekleştirilecek olan Satranç Turnuvası ile başlayacak festival programı kapsamında Cumartesi günü, Açık Hava Tiyatrosu’nda bale ve Jimnastik gösterileri yapılacak. Pazar günü ise yine Açık Hava Tiyatrosu’nda, halk oyunları gösterilerinin ağırlıklı sunulacağı programda, çeşitli sürprizlerin de olacağı vurgulandı.

Dernek Başkanı Emekli, bu seneki festivalde yöresel halk oyunlarının dışında farklı bölgelerin halk oyunlarının da sergileneceğini belirterek; “Özellikle halk oyunları kültürüne sağladığı katkı ve bizlere her türlü desteği sağlayan Milas Kaymakamımız Sayın Eren Arslan’a, yine bu kültüre büyük önem ve katkı veren İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsa Bal’a, bu sene üçüncüsünü gerçekleştireceğimiz satranç turnuvasının oluşmasında çok büyük emeği olan Sayın Elif Vildan Altunbozar’a teşekkür ediyoruz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500