Advert
Advert
Advert

CHP, SELİMİYE SEÇİM BÜROSUNU OLUŞTURDU…

CHP, SELİMİYE SEÇİM BÜROSUNU OLUŞTURDU…
Bu içerik 1296 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Cumhuriyet Halk Partisi Milas İlçe örgütü tarafından yaklaşan 24 Haziran milletvekili genel seçimleri ve cumhurbaşkanı seçimi öncesinde ilçemize bağlı Selimiye Mahallesi’nde seçim bürosu oluşturuldu.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Başkan Yardımcıları Zeynep Çınar ve Faik Karagöz, İlçe Başkanı Hüseyin Çöllüoğlu, ilçe yönetim kurulu üyeleri, CHP’li tüm belediye meclis üyeleri, İlçe Kadın Kolları Başkanı Berrin Naz ve kadın kolları üyeleri, ilçe gençlik kolları üyeleri, partililer ve Selimiyeli yurttaşların katıldığı törenle, seçim bürosunun açılışı gerçekleştirildi.

Açılış için düzenlenen törende ilk konuşmayı, CHP Milas İlçe Başkanı Hüseyin Çöllüoğlu yaptı. Başkan Çöllüoğlu; “24 Haziran’da yapılacak olan seçim, normal bir seçimden öte bir şey…  Çünkü 24 Haziran’da bizi seçimlere zorlayan irade artık hesaplarının tutmadığını gördü. Bir partiyi seçimlere sokmamak, demokrasi dışı yaptıkları hamleler, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener tarafından yapılan hamlelerle boşa çıktı. Bütün beklentileri, bir partiyi seçimlere sokmamak üzerine kurulmuş bir planı Cumhuriyet Halk Partisi bozdu. Bu koşullarda antidemokratik, oldukça baskıcı bir sistemle seçime gidiyoruz.

Hiçbir adaleti olmayan, hiçbir hukuka uymayan, hiçbir demokrasiye sığmayan bir seçim bizi bekliyor. Bütün kararlar, onlara hizmet edecek. Son KHK ile Türkiye’de hükmedemeyecekleri bir şey bırakmadılar. Ele geçiremedikleri bir tek siz kaldınız, biz de size sığındık. Adalet ve demokrasi duygusunu güçlendirerek cumhuriyet değerlerini yeniden hayata geçirecek ve sonsuza kadar korunmasını ve yaşatılmasını sağlayacağız.

Atatürk devrimlerini yeniden bu ülkede hâkim kılacağız. Bu nedenle 24 Haziran’da elinize iki ayrı oy pusulası verilecek. Birincisi milletvekilliği, diğeri de cumhurbaşkanı seçimleri için. Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki sandalye sayısı 550’den 600’e çıktığı için ilimizdeki vekil sayısı da 6’dan 7’ye yükseldi. Dolayısıyla 24 Haziran’da Muğla’dan 7 milletvekili seçip meclise göndereceğiz. Dolayısıyla sizlerden seçim günü oy pusulasındaki CHP’nin 6 okunun bulunduğu yere mührü basmanızı istiyorum. Zaten bugüne kadar bunu yaptınız, sizlerden bir kez daha aynı şeyi yapmanızı arzu ediyoruz.

Öte yandan aynı gün bir de cumhurbaşkanını seçeceğiz. Bir tarafta kendi çıkarlarını milletin ve ülkenin çıkarlarından önde gören bir aday var, diğer tarafta adaletten, hukuktan, milletinden ve ülkesinden yana olan Sayın Muharrem İnce var. Ben Sayın İnce için de sizlerden oy istiyoruz.

Gönlümüzde olmasa da, içinde bulunduğumuz şartların getirdiği bir sonuç olarak bu seçimlerde iki farklı ittifak kuruldu. Biri ‘Cumhur’ diğer ‘Millet’ ittifakı. Cumhur ittifakının bir tek amacı var, iki kişinin koltuğunu sağlamlaştırmak. Millet ittifakı ise cumhuriyeti, adaleti yeniden kurma taahhüdünde bulunan, parlamenter sisteme ve demokrasiye sahip çıkan partilerin oluşturduğu bir ittifak. Karar sizindir” diyerek sözü, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a bıraktı.

Başkan Tokat ise tekrara düşmemek için bazı şeyleri bir kez daha söylemek istemediğini belirterek şunları söyledi:

“Ne yazık ki daha önceden alışık olmadığımız bir seçime gidiyoruz. Bizleri bir Ramazan ayı içinde seçime gitmeye zorladılar. Olağanüstü Hal şartlarında Türkiye bir seçime götürülüyor. İttifakların söz konusu olduğu, cumhurbaşkanıyla milletvekillerinin aynı sandık içinde yer alacağı bir seçime gidiyoruz. Bunlar hep yeni, alışık olmadığımız şeylerdir. Belki söyleyeceğim bu söz daha önceki seçimlerde çok kullanıldı ama gerçekten 24 Haziran’daki seçimler Türkiye için çok önemli ve adeta bir dönüm noktasıdır. Bence Türkiye tarihinin en önemli seçimi, bu seçimdir. Bu seçim sadece kendi adımıza değil, çocuklarımız ve geleceğimiz adına karar verdiğimiz bir seçimdir. Bu nedenle kimin cumhurbaşkanı olacağı çok önemli… Bir anlamda bu seçimde Türkiye’nin ve çocuklarımızın geleceğini oylayacağız. Sizlerden de tercihinizi belirlerken bu kriterleri göz önünde bulundurmanızı bekliyorum.

Çünkü bir tarafta tek adam rejimini  benimseyen, bütün dünyada ve ülkemizde bizlerin çok zor durumda kalmasına neden olacak, ufuklarımızı karartan saray yönetimi var. Bir tarafta da dünyada böyle bir sistemle rahata kavuşmuş bir ülke yoktur, bir an önce parlamenter sisteme geri dönmemiz ve halkın yönetime daha fazla katılması gerekir diyen bir anlayış var. Sizlerden istediğimiz, Türkiye’nin bekası, devletimizin geleceği, sanayinin, tarımın, ekonominin, adaletin, eğitimin, iç siyasetin, iç ve dış güvenliğin, uluslar arası ilişkilerimizin, kısaca ülkemizin tam anlamıyla düzlüğe çıkabilmesi için, tek adam rejimine son vermek için, parlamenter rejime geri döneceğiz diyen partilere oy vermenizdir.

24 Haziran’da Milas olarak çok şanslıyız. Diğer partilerin ilk sıralarında da Milaslı adaylar var. Bu anlamda onlara da başarılar diliyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi’nin 2’nci sırasında, 10 yıldır ilçe başkanlığı yapan, partinin Muğla’da oy oranlarının bugünkü noktalara gelmesinde katkısı bulunan eski ilçe başkanımız Sayın Suat Özcan, 4’ncü sırada ise Maden-İş Sendikası Başkanlığı yapmış, Milaslıların yakından tanıdığı ve sevdiği Sayın Süleyman Girgin vardır. Diğer adaylarımızı da çok seviyoruz ve sonuna kadar onlarla birlikte çalışacağız. Bu iki ismi söylememin sebebi, Milas ile olan ilişkilerini vurgulamak içindir.

Bugüne kadar göstermiş olduğunuz yaklaşıma, vermiş olduğunuz desteğe çok teşekkür ediyor, daha fazlasını ülkemizin geleceği için 24 Haziran’da bekliyoruz.”

Yapılan konuşmaların ardından seçim bürosunun açılışı yapılarak, bir süre partililerle sohbet edildi.

Selimiye’deki seçim bürosunun açılışının ardından; Ekindere, Eğridere ve Danişment Mahallelerine geçilerek, seçim çalışmalarına devam edildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500