Advert
Advert
Advert

ŞEHİT MURAT İNCİ’DE EĞİTİM ALANI GENİŞLİYOR…

ŞEHİT MURAT İNCİ’DE EĞİTİM ALANI GENİŞLİYOR…
Bu içerik 2753 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Türkiye’nin ilk imam Hatip Spor Okulu, proje okulu olarak da spor bölümü, fen lisesi bölümü ve sosyal bilimler lisesi bölümü ile 2018-2019 eğitim-öğretim yılından itibaren kapılarını açıyor…

Türkiye’de ilk kez uygulanan projenin ev sahibi olan Milas’ta, Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin bünyesinde “Spor Bölümü” açılmış, ilk kez hayata geçen proje kapsamında, 2017-2018 eğitim-öğretim yılında yetenek sınavı ile müracaat alarak öğrencileri kabul etmişti.

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdikleri için mutlu olduklarını kaydederek; “Türkiye’de ilk kez bir Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde Spor Bölümü açıldı. Milas’ta Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yanı sıra “Spor Bölümü” de faaliyet gösterecek. 2017-2018 eğitim-öğretim yılında, Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor Bölümü’ne öğrenci alımını ilk etapta 125 kişi olarak belirledik. Spor bölümü ile beraber toplamda, 500 öğrenci Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde eğitim görürken, önümüzdeki dönemde bu sayıya ilave edilecek bir fen lisesi bölümü ve bir de sosyal bilimler lisesi bölümü ile hem öğrenci sayımız artacak, hem de eğitim kalitesi çıtası bir tık daha yukarıya çıkarılacak. Türkiye’nin ilk imam Hatip Spor Okulu, proje okulu olarak da spor bölümü, fen lisesi bölümü ve sosyal bilimler lisesi bölümü ile 2018-2019 eğitim-öğretim yılından itibaren kapılarını açıyor” dedi.

İlçe Müdürü Bal; “Spor bölümünden mezun olan gençlerimizin, alanı ile ilgili dünyadaki gelişmeleri dikkate alarak Türk sporunu geliştirecek ve temsil edebilecek bir şekilde yetişmelerini planlarken, diğer yandan da fen ve sosyal bilimler alanında da kendini geliştirmiş, ileriki yıllarda ülkemize ve milletimize en iyi şekilde hizmet verecek olan gençlerimizi yetiştirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500