Advert
Advert
Advert

DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ SPORCUMUZ, SPOR SAATİ’NDE…

DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ SPORCUMUZ, SPOR SAATİ’NDE…
Bu içerik 990 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Geçtiğimiz hafta sonu Kıbrıs’ta WABBA Dünya Vücut Şampiyonası’na katılan ilçemiz sporcularından Sercan Günay, bu şampiyonada ilçemiz Milas’ı ve Türkiye’yi başarıyla temsil ederek, Milas’a üçüncülük kupası ile döndü.

Dünya üçüncüsü olma başarısını gösteren ilçemiz vücut geliştirme sporcularından Sercan Günay, 30 Mayıs 2018 Çarşamba günü Milas Spor Muhabiri Hüseyin Açar’ın hazırlayıp sunduğu, Radyo Gözlem’de yayınlanan Spor Saati’ne konuk oldu ve gönül verdiği vücut geliştirme sporu ile ilgili önemli bilgileri Spor Saati dinleyicileri ile paylaştı.

“Hangi spor dalı ile uğraşırsanız uğraşın, yeter ki disiplinli ve planlı bir şekilde çalışın” diyen başarılı sporcumuz Sercan Günay, başarılı olmanın yolunun azimli olmayla ve işini sevmeyle olacağını vurgulayarak, genç sporculardan asla yılmamalarını ve pes etmemelerini istedi.

Spora, futbolla başladığını söyleyen Spor Saati konuğumuz Sercan Günay; “gönül isterdi ki Milas’ta, Milas ve ülke adına yarışmalara katılan tüm sporcular birlik ve beraberlik içinde olsunlar ve birbirlerini destekleyerek ülkelerinin ve yaşadıkları yerin ismini hep birlikte paylaşımcı olarak duyurabilseler” dedi.

8 ay içinde 3 vücut geliştirme şampiyonasında yarıştığını vurgulayan sporcumuz Sercan Günay; “her yarışma bir sonraki yarışma için farklı bir tecrübedir” vurgusunu yaptı. Yapılan hatalardan ders almayı bilmenin bir sonraki yarışmalar için oldukça önemli olduğunu söyleyen genç sporumuz, Milas’ta bireysel sporcuların da katılacakları yarışmalarda desteklenmesini isteyerek, Milas’ta ki her spor kulübüne ve kendisine verdiği destekler için Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a teşekkür etti.

Spor yapan öğrencilerin ailelerine de seslenen başarılı sporcumuz Sercan Günay; “genç sporcularınızı destekleyin ve onların yanında olduğunuzu onlara gösterin” mesajını vererek, moral motivasyonun spordaki önemini vurguladı.

“Doğru beslenme ile spor için kendinize mutlaka zaman ayırın” diyen Milas’ın vücut geliştirme sporcusu dünya üçüncüsü Sercan Günay, 2018-2019 spor sezonunda kendi spor kategorisi yarışmalarında yer alacağını belirterek, Radyo Gözlem’e ve Spor Saati’ne Milaslı sporseverlerle söyleşi yapma ve yaptıkları spor dalını tanıtabilme fırsatı verdiği için teşekkür ederek, programı sonlandırdı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500