Advert
Advert
Advert

HEDEF, 30 EKİM 2018…

HEDEF, 30 EKİM 2018…
Bu içerik 2154 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

30 Ekim 2018 tarihinde tamamlanarak hizmete açılacak olan arıtma tesisinde devam eden inşaat çalışmalarında yüzde 75’lik bir oran tamamlandı… İlçemize bağlı Beçin Mahallesi ve kentin bir bölümüne kaliteli içme suyu verilecek olan tesisin, günlük 21 bin metreküplük su kapasitesine sahip ve ilçemizin gelecek 25-30 yıllık su ihtiyacını karşılayacağı belirtilirken yetkililer, Milas’ın Avrupa standartlarında bir tesise kavuşacağının altını çizdi…

İlçemiz sınırları içindeki Akgedik Barajı’ndan temin edilerek tüm aşamalardan geçirildikten sonra içme suyu olarak şebekeye verilecek olan baraj suyunun arıtılacağı ‘Milas İçme Suyu Arıtma Tesisi’ inşaatı hızlı bir şekilde devam ederken, yürütülen inşaat çalışmalarında yüzde 75’lik bir orana ulaşıldı.

8 Mayıs 2017 tarihinde Özben İnş. San. Tic. Ltd. Şti. adlı firmaya yapılan yer tesliminin ardından 5 Haziran’da başlatılan ve 450 işgünü sonunda tamamlanarak faaliyete geçirilmesi planlanan İçme Suyu Arıtma Tesisi inşaatı, DSİ tarafından görevlendirilen mühendis kadrosu ile birlikte yürütülüyor.

30 Ekim 2018 tarihinde tamamlanarak hizmete sunulacak tesiste, Akgedik Barajı’ndan temin edilecek su; havalandırma, ön ozonlama, kimyasallar, durultucu, filtreleme ve klorlama aşamalarının ardından 3 isale hattı ile Milas’a dağıtılacak. Günlük, 21 bin metreküplük kapasite ile çalışacak tesisin, yaklaşık 23 dönümlük bir arazi üzerinde inşaat çalışmaları devam ediyor.

Çok kısa bir zamanda tamamlanan istimlâk çalışmalarının ardından yapımına başlanan ve son derece ileri teknoloji ile donatılacak tesisin, ilçemize kazandırılacak önemli bir yatırımlardan biri olacağı belirtilirken, ilçemiz Çaltılık Mevkii’nde yapılan tesisle Milas’ın uzun yıllar su sorunu yaşamaması amaçlanıyor.

18 milyon 745 bin lira olarak gerçekleşen ihale bedeli ile yapılan tesisin, 30 Ekim 2018 tarihinde tamamlanması hedefleniyor. Tüm aşamaların ardından elde edilecek içme suyunun, yüksek kalitede olacağına vurgu yapan yetkililer, yapılan tesisin Avrupa standartlarında olacağına dikkat çekti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500