Advert
Advert
Advert

YÖRÜK-TÜRKMEN’LERDEN BASINA TEŞEKKÜR…

YÖRÜK-TÜRKMEN’LERDEN BASINA TEŞEKKÜR…
Bu içerik 745 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Başkanlığını Mevlüt Kiriş’in yaptığı Milas Yörük-Türkmen Kültür Derneği yönetimi, ilçemizdeki basın mensuplarına, içinde bulunduğumuz Ramazan ayı nedeniyle bir iftar yemeği verdi… İftar yemeğinin ardından, dernek olarak kendilerine verdikleri destek nedeniyle basın mensuplarına birer teşekkür belgesi takdim edildi…

Dernek Başkanı Mevlüt Kiriş’in yanı sıra, bazı yönetim kurulu üyeleri ve Menteş Mahalle Muhtarı Bayram Arıcı’nın da katıldığı iftar yemeği, Menteş Mahallesi’nde Midilli Kahvaltı ve Restoran’da gerçekleşti.

İlçemizdeki basın kuruluşlarında görev yapan muhabir kadrosundaki basın mensuplarıyla bir araya gelinen iftar yemeğinde, Dernek Başkanı Mevlüt Kiriş, derneğin kuruluşundan bu yana ilçemizdeki yerel basının kendilerine verdiği destek için teşekkür ederek, “Bunun en son örneğini de 10 Mayıs’ta yaptığımız temsili göç ve aynı gün akşam Açık Hava Tiyatrosu’ndaki Türkü Gecemizi, birkaç gün öncesinden başlayarak duyuran ve sonrasında da gazete sayfalarında yer vermek suretiyle etkinliğimizin duyurulması adına gerçekten çok güzel işler yaptınız. Bu anlamda sizlere ve temsil ettiğiniz kuruluşların tüm temsilcilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

İftar yemeğine davet…

Milas Yörük-Türkmen Derneği Başkanı Mevlüt Kiriş, açıklamanın sonunda, 31 Mayıs 2018 Perşembe günü yani yarın akşam Kapalı Pazar Yeri'nde, dernek yönetimi ve üyelerinin de katılacağı bir İftar yemeğinin düzenleneceğini söyledi. Başkan Kiriş, “Milaslı hemşehrilerimiz de İftar yemeğimize davetlidir” dedi.

Dernek Başkanı Kiriş’in ardından söz alan Midilli Kahvaltı ve Restoran’ın sahibi Kabil Yıldız ise, ilçemizdeki basın kuruluşlarının temsilcilerinin bir arada işletmelerinde olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve “Kısa bir süre önce dernek başkanı ve yönetimiyle tanışmış olmamıza rağmen, 10 Mayıs etkinliği ile başlayan bu birlikteliğin bundan sonraki etkinliklerde de devam edeceğini, hatta Ege Bölgesi’nin neresinde olursa olsun Yörük-Türkmenler ile ilgili tüm etkinliklere katılıp her türlü desteği vereceğimizi belirtmek istiyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Milas Yörük-Türkmen Kültür Derneği Başkanı Mevlüt Kiriş ve yemeğe katılan yönetim kurulu üyeleri tarafından basın mensuplarına birer teşekkür belgesi takdim edildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500