Advert
Advert
Advert

ÖĞRENCİLER HÜNERLERİNİ SERGİLEDİLER…

ÖĞRENCİLER HÜNERLERİNİ SERGİLEDİLER…
Bu içerik 552 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

2017-2018 eğitim- öğretim sezonunda, bir yıl boyunca Fen Bilimleri derslerinde yaptıkları çalışmaları, öğrenci arkadaşlarıyla ve öğretmenleriyle paylaşan Milas Semiha Altunkan Ortaokulu öğrencileri, 29 Mayıs Salı günü TÜBİTAK 4006 Bilim Şenliği ile yaptıkları çalışmaları bir kez daha okul bahçelerinde sergilediler.

Okul Müdürü Hüseyin Demir’in açılış konuşmasıyla başlayan Bilim Fuarı’nda 43 proje sergilendi. Okul Müdürü Hüseyin Demir yaptığı konuşmasında okul öğrencilerinin yıl boyu yaptıkları çalışmaların her türlü takdirin üzerinde olduğunu vurgulayarak, çalışmaları için öğrencileri ve öğretmenlerini kutladığını söyledi.

Öğrencilere şans tanındığında neler yapabileceklerini gösterdiklerini belirten Hüseyin Demir, Bilim Fuarı’nı gezmek için gelen konukları ile temsili olarak kurdele keserek TÜBİTAK Bilim Fuarı’nın açılışını yaptı.

Semiha Altunkan Ortaokulu Fen Bilgisi öğretmenleri Mehmet Güroğlu, Aslıhan Türkmen ve Özge Emiroğluova’nın Bilim Fuarı açılışı deney gösterisiyle başlayan Bilim ve Teknoloji Fuarı’nı gezen Milas Semiha Altunkan Ortaokulu Müdürü Hüseyin Demir ve öğretmenler, öğrencilerin yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgiler de aldılar.

Öğrencilerin sergiledikleri Bilim Fuarı çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren TÜBİTAK Bilim Fuarı Yürütme Öğretmeni Mehmet Güroğlu, sergide 43 proje olduğunu, bu projelerden 22 tanesinin Fen Bilgisi, 8 tanesinin Matematik, 5 tanesinin Türkçe,3 tanesinin Sosyal Bilimler, 2 tanesinin Teknoloji Tasarım, 2 tanesinin İngilizce ve 1 tanesinin de Görsel Sanatlar derslerinden olduğunu vurgulayarak; “öğrencilerimizi bu çalışmaları için kutluyorum” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500