Advert
Advert
Advert

SERTİFİKALI APARTMAN VE SİTE YÖNETİCİLERİ GELİYOR..!

SERTİFİKALI APARTMAN VE SİTE YÖNETİCİLERİ GELİYOR..!
Bu içerik 1155 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas ve Bodrum'da Apartman ve Site Yöneticiliği Kursları açılıyor.

Başarı Anahtarı - Milas Mesleki Yeterlilik Eğitim Sınav ve Belgelendirme Merkezi Koordinatörü Mehmet Sert açacak oldukları Apartman ve Site Yöneticiliği ile Emlak Danışmanlığı kursları hakkında açıklamalarda bulundu.

Mehmet Sert yaptığı açıklamada; “görüldüğü üzere son zamanlarda özellikle bölgemizde toplu yaşam alanlarının artması ve toplu yaşam kültürünün yerleşmesiyle, ayrıca bölgemizin turizm kenti olması dolayısıyla ve bölgemizin en çok tercih edilen tatil coğrafyası olmasının verdiği avantajla birlikte yazlık bölgelerde sitelerin kurulmasıyla apartman ve site gibi toplu yaşam yerleşimlerinin daha profesyonel olarak yönetilmesi ihtiyaç ve zorunluluk haline getirmiştir.

Kursumuzda; Temel hukuk kavramlarını anlama ve yerinde kullanmaları, Site ve apartman yönetimi ile ilgili mevzuatı öğrenme ve değişiklikleri takip etmeleri, Belediye imar planlarını anlama ve değişiklikleri takip etmeleri, Toplumsal düzeni sağlayan kurallara ve kişilik haklarına uygun davranmaları, Kendini doğru ifade etmeleri, Etkin dinleyici olmaları, İkna edici iletişim kurmaları hedeflenmektedir.

Dersler işlenirken, gerektiğinde apartman, site ve toplu konut yönetici ve denetçilerinin yanı sıra uzman eğitimcilerle ve bu alanda çalışmış ya da halen çalışmakta olan tecrübeli yöneticiler, bilgileriyle birlikte deneyimlerini sınıf ortamında de kursiyerlere aktaracaklardır.

Konularla ilgili örnek olaylar sınıfta tartışılarak kursiyerlerin edindikleri bilgileri kullanma ve yorumlama yeteneklerinin gelişmesine fırsat verilecektir.

Konular, kursiyerlere öğreticiler tarafından sınıfta bilgisayar ortamında görsel sunumları ile birlikte tartışma, soru ve cevap, beyin fırtınası, gibi öğrenci katılımını esas alan, interaktif öğretim yöntem ve teknikleri kullanılarak aktarılacaktır. 

Kurs sonunda Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa yapılacak sınavda başarılı olanlarla, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurs bitirme belgesi verilmektedir. Kursumuzda derslere katılım zorunludur.

Kurs programı 72 ders saati olup, gündüz çalışanların da faydalanması amaçlı hafta içi akşam programı olarak bulunmaktadır.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde yönetmelik çalıştayı yapılan ve Başbakanlığa gönderilen emlak danışmanlarını ilgilendiren Taşınmaz Ticareti Yönetmelik taslağının hemen çıkması bekleniyor. Bu konuda özellikle gayrimenkul sektöründe yer alacak ve hemen emlak ofisi açacak ilkokul ve ortaokul mezunlarının bu fırsatı kaçırmamaları için güzel bir olanak. Bundan sonra Emlak Danışmanlığı yapacak kişilerde en az Lise mezuniyeti şartı getirilecek.

Kurs Programı kayıt ve bilgi için  0 505 999 4848 - 0 505 999 9948 nolu telefonlar ile Milas İçin İsmetpaşa Mahallesi Ahmet Taner Kışlalı Caddesi Sünnetçioğlu Apartmanı  No:67/1 Bodrum İçin Cevat Şakir Mahallesi Ahmet Yesevi cad. No:29/G   Gümbet / Bodrum adresine kayıt yaptırabilirsiniz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500