Advert
Advert
Advert

DÜNYA ÜÇÜNCÜLÜK KUPASI MİLAS’IN…

DÜNYA ÜÇÜNCÜLÜK KUPASI MİLAS’IN…
Bu içerik 5405 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Kıbrıs Girne’de yapılan ve elit sporcuların katıldığı W.A.B.B.A Dünya Vücut Geliştirme Şampiyonası’nda ilçemizi ve Türkiye’yi temsil eden ilçemizin sporcularından Sercan Günay kategorisinde önce ilk 6’ya kaldı. Daha sonra ilk üç başarılı sporcu arasına girerek dünya 3. olma başarısını gösterdi.

26-27 Mayıs tarihleri arasında Kıbrıs Girne’de yapılan Word Chappions Ship Body Bulding Dünya Vücut Şampiyonası’nda, Ege Bölgesi’nin yetenekli ve gelecek vaad eden sporcuları arasında şampiyonaya katılan genç sporcumuz Sercan Günay, Mayıs ayı başında Marmaris’te katıldığı ve elde ettiği dünya yedinciliği sonrasında başarısını bu kez yenileyerek, 14 sporcu arasında önce ilk altıya kaldı. Daha sonraki turda ilk üç derece içinde yer alma başarısı gösterdi.

Ülkesi ve ilçesi Milas adına Kıbrıs’ta yapılan WABBA 2018 Dünya Vücut Şampiyonası’nda farklı ülkelerden gelen vücut sporcularıyla yarışan ilçemizin sporcusu Sercan Günay, kategorisinde dünya üçüncülüğünü kazanarak Milas’a ve Türkiye’ye bir üçüncülük kupası kazandırdı.

Eylül ayı içinde İstanbul’da yapılacak vücut şampiyonası öncesi elde ettiği bu başarıyla, ilçemizi ve ülkemizi gururlandıran Milaslı genç sporcumuz Sercan Günay’ı kutluyoruz.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500