Advert
Advert
Advert

FEN LİSESİ’NDEN TÜBİTAK 4006 FUARI…

FEN LİSESİ’NDEN TÜBİTAK 4006 FUARI…
Bu içerik 928 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemizde toplamda 27 okulun katıldığı TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı kapsamında, 30 projenin sergilendiği adres bu kez Sebahattin Akyüz Fen Lisesi oldu…

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinliğe; Milas Kaymakamı Eren Arslan, Garnizon Komutanı Hava Sistem Albay Cenk Erataç, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Milas Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Tunahan Bayram, Okul Müdürü Aynur Buran, birçok okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

Sebahattin Akyüz Fen Lisesi Müdürü Aynur Buran; “Öğretmen ve öğrencilerimizin gayretli çalışmalarıyla ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ediyoruz. Bu fuarda çalışmalarını sergileyen gençlerimiz ileride ülkemizin yararına büyük bilimsel buluşların mimarı olacaklardır. Her biri birer bilim adamı olarak, ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine çıkaracak ve ülkemizi en güzel şekilde temsil edeceklerdir. Gelişmek, büyümek, çağdaşlaşmak, yarınların farkında olan herkesin üzerinde kafa yorduğu kavramlardır. Biz eğitimcilerin ana hedefi olan bu üç kavram, yaratıcılığın ve üretimin de temelidir aynı zamanda. Biz, Sebahattin Akyüz Fen Lisesi ailesi olarak her geçen gün başarıyı yakalayabilen bir okuluz. Atatürk’ün, en gerçekçi yol olarak tanımladığı bilimden yanadır bizim yönümüz. Bizlerin verdiği eğitim yarınlara dönük bilimsel, yenilikçi bir eğitimdir. Eğitimde, bilimde süratle dama ileriye giden bir eğitim anlayışıyla yolumuza devam ediyoruz. Okulumuz, akademik ve bilimsel çalışmaların yanında sosyal faaliyetlere de önem vermektedir. Bugün bilim fuarımızın yanı sıra görsel sanatlar sergimizle de sizleri buluşturmak istedik. Resim öğretmenimiz Hakan Kayatemur’a ve yaptıkları güzel resimlerle okul duvarlarını süsleyen öğrencilerimize de ayrıca teşekkür ediyorum. Emeğinize, yüreğinize sağlık… Her biten günün ardından yeni güneşleri yaratabilmek, hep bir adım ötesi için çabalamak, yaşadığımız sürece seçkin bir birey olup arkamızda eserler bırakabilmek biz eğitimcilerin temel görevidir. Sevgili öğrencilerimiz, bu proje çalışmalarınızın her biri ileride başarılı çalışmalara atılacak büyük imzaların ilk basamağıdır. Değerli konuklar, bugün 30 projemizle açılışını yapacağımız bilim fuarında; biyoloji dalında 10, fizik dalında 12, kimya dalında 7 ve coğrafya dalında 1 olmak üzere toplam 30 projemiz bulunmaktadır. Proje çalışmalarında başta proje yürütücüsü fizik öğretmenimiz Mümtaz Uğuralp’e, biyoloji öğretmenlerimiz Semiha Keskin Akça, Uğur Saydam ve Selda Acar’a, kimya öğretmenimiz Nurgün Uğuralp’e, fizik öğretmenimiz Yıldıray Kuran’a ve coğrafya öğretmenimiz Ümit Oynak ile emeği geçen diğer öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederken, önümüzdeki yıllarda başka projelerle tekrar sizlerle buluşmayı diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından serginin açılış kurdelesi kesildi ve sergide yer alan icatlar incelenerek, öğrencilerden bilgi alındı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500