Advert
Advert
Advert

MİLAS’TA, ALT YAPIYA DAHA ÇOK DESTEK VERMELİYİZ…

MİLAS’TA, ALT YAPIYA DAHA ÇOK DESTEK VERMELİYİZ…
Bu içerik 675 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Spor Muhabiri Hüseyin Açar’ın hazırlayıp sunduğu, Radyo Gözlem’de yayınlanan Spor Saati’nin 23 Mayıs Çarşamba günkü konuğu, Milasgücüspor Kulübü Başkanı Güray Turgay oldu.

Milas sporu ve Milasgücü Spor Kulübü’nün, Milas’ın tanıtımı adına yapılan sportif etkinliklerin değerlendirilmesinin yapıldığı Spor Saati’nde, kısıtlı olanaklarla yapılan çalışmaların, Milas sporuna ve Milas Gençliğine çok fazla yararı olmadığını vurgulayan Başkan Güray Turgay; “yerel yönetim kadrolarının ve spor kulüpleri yöneticilerinin yeni sezon öncesi toplanarak, Milas sporu adına daha verimli çalışmalar nasıl yapılabilir sorusuna cevap aramalıdırlar” dedi.

Milas’ta yetenekli yıldız ve genç sporcular olduğunu da belirten Başkan Güray Turgay; “ne yazık ki bu sporculara ve spor kulüplerimize yeterli olanaklar Milas’ta sağlanamıyor” diyerek, duygu ve düşüncelerini belirtti.

Gelecek, Alt Yapı Futbolcularımızın Ellerinde…

Radyo Gözlem’de yayınlanan Spor Saati’ne konuk olan Milasgücü Spor Kulübü Başkanı Güray Turgay, 2017-2018 futbol sezonunda mali sıkıntılar nedeniyle sadece 2 futbol kategorisinde yer almak zorunda kaldıklarını ifade ederek, Milas’ta temel ve tek eksikliğin spor kulüplerinin düzgün antrenman yapabilecekleri spor tesislerinin olmadığını söyledi.

U15 futbol takımıyla, Denizli’de yapılan Türkiye Şampiyonası’na Milas ve Muğla’yı temsilen katıldıklarını belirten Turgay; “ rakiplerimizle mücadelemizde şartlarımız asla aynı seviyede değil” dedi.

Milas’taki tüm spor kulüplerinin spor tesisleri anlamında büyük sıkıntıları olduğunu da dile getiren Başkan Turgay; “spor kulüplerimizin bu sıkıntıları sürdüğü sürece Milas adına kalıcı başarılarında yakalanamayacağı gerçektir” dedi.

“Taşıma suyu ile değirmen dönmez” diyen Milasgücü Spor Kulübü Başkanı Güray Turgay, alt yapıda futbol oynayan ve yetenekli sporculara değer verilmesi gerekliliğinin altını çizerek; “genç sporcularımızı Türk futboluna kazandırmalıyız” dedi.

Milas’ın sporcu sayısı ve spor kulüplerinin fazlalığı ile Muğla’nın en önde gelen ilçelerinden biri olmasına rağmen, bazı ilçelerin spor adına Milas’ın önüne geçtiğini söyleyen Başkan Güray Turgay, Milas’a acilen gerekli olan spor yatırımlarının yapılması ile Milas’ın spordaki atılımlarının da peş peşe geleceğini belirterek, Milasgücü Spor Kulübü’nün sportif çalışmalarında kulüplerine destek olan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ile diğer tüm destekleyicilerine teşekkür ederek, 2018-2019 spor sezonunda Milas’taki tüm spor kulüplerine başarılar diledi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500