Advert
Advert
Advert

DHMİ 85’NCİ YAŞINI KUTLADI…

DHMİ 85’NCİ YAŞINI KUTLADI…
Bu içerik 858 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

1933 yılında kurulan Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ), 85’nci kuruluş yıldönümünü, Milas-Bodrum Havalimanı İçhatlar bölümünde düzenlediği bir etkinlikle kutladı.

Milas_Bodrum Havalimanı İç hatlar bölümünde düzenlenen 85’nci kuruluş yıldönümü etkinliğine; Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Garnizon Komutanı Hava Sistem Albay Cenk Erataç, Garnizon Komutan Yardımcısı Yarbay Emel Demiryakan, Muğla İl Emniyet Müdür Yardımcısı Cüneyt Yörükoğlu, TAV Müdürü Can Karamustafaoğlu, TGS Müdürü Cihan Erdinç, HAVAŞ Müdürü Fatma Abatay, BTA Müdürü Hakan Güney, Petrol Ofisi Müdürü Deniz Şimşek, Shell Müdürü Mesut Erdem, ATÜ Operasyon Müdürü Berk Sancar, THY Bodrum İstasyon Müdürü Turhan Yardımcı, ÇELEBİ Müdürü Cenk Acar, Havalimanı Başmüdürü Kemal Daştan ve görevli diğer personel katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını, Havalimanı Başmüdürü Kemal Daştan yaptı.

Başmüdür Daştan; “1933 yılından bu yana faaliyet gösteren ve Türk sivil havacılık sektörünün altyapısını oluşturan Devlet Hava Meydanları, 1984 yılından bu yana tüzel kişiliğe sahip faaliyetlerinde özerk, sorumluluğu sermayesi ile sınırlı Kamu İktisadi Teşebbüsü olarak devam ettirmektedir.

Kuruluşumuz Türkiye havalimanlarının işletilmesi, yönetimi ve hava seyrüsefer hizmetlerinin verilmesinde ana görevlerini başarıyla sürdürerek çağdaş uygulamalar geliştirmektedir. Uluslararası sivil havacılık teşkilatı ‘International Civil Aviation Organization’ başta olmak üzere Avrupa teşkilatı ‘Eurocontrol’ uluslararası Havalimanları Konseyi ‘Airports Council International’ gibi uluslararası kuruluşlara üye olan Devlet Hava Meydanları İşletmesi, sektörün küresel çapta parlayan yıldızı haline gelmiştir.

Milas-Bodrum Havalimanı 1997 yılında hizmete açılmış, yeni yapılan içhatlar binamız 1998 yılında, dışhatlar binamız ise 2012 yılında hizmete girerek havacılığımıza ve halkımıza hizmet sunmanın gururunu yaşamaktadır.

Milas-Bodrum Havalimanı’ndan 2017 yılında içhatlardan 2.576.262 yolcu, dışhatlardan ise 925.268 yolcu olmak üzere toplam 3.501.530 yolcu yararlanmıştır. 2018 yılının Nisan ayı verilerine göre ise 2017 yılı aynı ayına göre içhatlarda yüzde 19 artışla 499.575, dışhatlarımız ise yüzde 98 artış ile 45.707 yolcu sayısına ulaşmıştır.

Değerli misafirlerimiz, paydaşlarımız ve mesai arkadaşlarım, bugün burada bulunmanızdan gücümüze güç katmanızdan dolayı çok teşekkür ederim. Bu itibarla kurumumuzdan emekliye ayrılan büyüklerimize minnetlerimi, ahrete intikal edenlere de Allah’tan rahmet, çalışan arkadaşlarıma da başarılı çalışmalar diler, saygı ve sevgilerimi sunarım.

Daha nice 85 yıllara…”

Havalimanı Başmüdürü Kemal Daştan’ın ardından aynı zamanda Havalimanı Mülki Amiri olan Milas Kaymakamı Eren Arslan kürsüye gelerek, Türkiye’nin hem içerde hem de dışarıda havacılık sektöründe bir ivme kazandığını söyledi. Kaymakam Arslan; “Bu alanda büyük bir başarıyı yakaladığımızı, hem içerde hem de dışarıda elde edilen sonuçlardan bunu görüyoruz. Bu başarıda en büyük pay, en alt düzeyden en üst yöneticiye kadar emek veren siz değerli arkadaşlarımındır.

Milas-Bodrum Havalimanı her yıl değişmekle birlikte 3,5 ila 5 milyon yolcu trafiğiyle gerçekten önemli bir yükü omuzlamaktadır. Bu anlamda her yıl yapılan yeni ilave yatırımlar, personelin daha nitelikli hale gelmesi için düzenlenen eğitim çalışmalarını bir bütün olarak düşündüğümüz zaman hem yerli ve hem de yabancı misafirlerimize daha iyi ve kaliteli hizmet sunma gayreti günden güne gelişerek devam ediyor.

Cumhuriyetin kurulmasıyla birlikte temelleri atılan ve bugün bizleri gururlandıran Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin 85’nci kuruluş yıldönümünü kutluyorum. 85 yıl içerisinde bu kuruma hizmet etmiş, emeği geçmiş ve bugün aramızda olmayan personelimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bugün bizleri burada bir araya getiren, sizlerle buluşmamızı sağlayan başta Başmüdürümüz olmak üzere tüm DHMİ çalışanlarına teşekkür ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından DHMİ’nin kuruluşundan günümüze kadar geçirdiği evreleri anlatan bir slayt gösterisi izlendi.

Daha sonra kuruluş yıldönümü etkinliği, verilen kokteyl ile son buldu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500