Advert
Advert
Advert

BAĞIMLILIĞA DUR DE SERGİSİ AÇILDI…

BAĞIMLILIĞA DUR DE SERGİSİ AÇILDI…
Bu içerik 661 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Eski adı Ticaret Lisesi olan Milas Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 2 öğretmen ve 12 öğrenci tarafından toplumda farkındalık yaratma ve konuya bir kez daha dikkat çekilmesi adına ‘Bağımlılığa dur de’ adlı proje kapsamında hazırlanan sergi açıldı.

Okulun Biyoloji Öğretmeni ve aynı zamanda Yeşilay Kulübü üyesi Aynur İnan ve okulun Psikoloji Danışmanı Hülya Dur’un öncülüğünde 12 öğrencinin yer aldığı ‘Bağımlılığa dur de’ adlı proje kapsamında hazırlanan sergi açılışına; Hayıtlı Mahalle Muhtarı Ayhan Demirçivi, ilçe merkezindeki bazı okulların müdürleri, Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İsmail Özer, okul öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.

Okulun Edebiyat Öğretmeni Sedef Yağcı tarafından sunulan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Projenin amacına ilişkin bilgi veren Edebiyat Öğretmeni Sedef Yağcı, özellikle gençlerin konuya dikkatini çekmek, her türlü bağımlılığın yol açtığı zararları anlatmak ve toplumda bu konuda farkındalık yaratma adına böyle bir proje hazırlandığını söyledi.

Yapılan açıklamanın ardından projeye sponsor olan Ramazan Ördek adlı esnafa bir teşekkür plaketi, Okul Müdürü İsmail Özer tarafından takdim edildi. Sonrasında ise açılışa katılan davetliler, sergide yer alan eserleri inceleyerek, projede görev alan öğrencilerden bilgi aldılar.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500