Advert
Advert
Advert

SEFERİ RAMAZAN BEY, AYAKTA ALKIŞLANDI…

SEFERİ RAMAZAN BEY, AYAKTA ALKIŞLANDI…
Bu içerik 669 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

9. Nebi Uslu Tiyatro Şenlikleri’nin son gününde Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Oktay Arayıcı’nın yazdığı ve Hüseyin Akşen’in yönettiği Seferi ‘Ramazan Beyin Nafile Dünyası’ isimli oyunu, Milas’ta sahneye taşıdılar.

Milas Belediyesi tarafından düzenlenen 9. Nebi Uslu Tiyatro Şenlikleri kapsamında ilçemizde sanat geçidi yaşandı. Son olarak Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Milas’ta Oktay Arayıcı’nın yazdığı ve Hüseyin Akşen’in yönettiği Seferi Ramazan Beyin Nafile Dünyası isimli oyunu sahneledi.

Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda düzenlenen tiyatro oyununa Milas Belediyesi Başkanı Muhammet Tokat’ın yanı sıra, çok sayıda tiyatrosever katılarak salonu hınca hınç doldurdular.

Oyunda, Cumhuriyet ve Atatürk ilkelerine bağlı, görevinden başka gözü bir şeyi görmeyen Başkomiser Ramazan Bey'in öyküsü, şarkılar, danslar ve komik hikâyelerle anlatıldı.

Seferi Ramazan Beyin Nafile Dünyası isimli oyunu başarıyla sahneleyen; Tarık Papuççuoğlu, Erdal Cindoruk, Mihriban Er, Gülbin Yeşil, Oğulcan Çelik, Ziba Türk, Yerkan Kahraman, Cansın Yunt, Sertaç Aydın ve Hüseyin Akşen seyircilerden sık sık alkış topladılar. 

Oyunu ve sergilenen oyunculukları oldukça başarılı bulduğunu ifade eden Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, oyun sonunda tiyatro ekibine teşekkür ederek, başarılar diledi. Ayrıca Nebi Uslu’nun kızı Ebru Uslu’ya, MİŞTİ Yönetmeni Necati Eser tarafından etkinlik anısına çiçek ve plaket takdim edildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500