Advert
Advert
Advert

CHP, İYİ PARTİ VE ADD’DEN ALTERNATİF BAYRAM KUTLAMASI…

CHP, İYİ PARTİ VE ADD’DEN ALTERNATİF BAYRAM KUTLAMASI…
Bu içerik 1730 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı resmi kutlama programının ardından; Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ parti ve Atatürkçü Düşünce Derneği Milas Şube yöneticileri, Atatürk Anıtı’na ayrı ayrı çelenk sundular. Etkinlikte günün anlam ve önemine binaen konuşmayı ise CHP Milas İlçe Başkanı Hüseyin Çöllüoğlu yaptı.

İlk sırada Cumhuriyet Halk Partisi Milas İlçe Başkanı Hüseyin Çöllüoğlu, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, eski dönem Muğla Milletvekili Fevzi Topuz, eski Ören Belediye Başkanı Kazım Turan ve eski ilçe Başkanı ve 27’nci Dönem Muğla Milletvekili Aday Adayı Suat Özcan, Belediye Başkan Yardımcıları Zeynep Çınar ve Faik Karagöz, İlçe Kadın Kolları Başkanı Berrin Naz ve İlçe Gençlik Kolları Başkanı Göksel Billur tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunumunda bulunuldu.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından düzenlenen etkinlikle ilgili CHP Milas İlçe Başkanı Hüseyin Çöllüoğlu bir konuşma yaptı. Çöllüoğlu; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı, ulusal kurtuluş mücadelesinin Anadolu’da, elden ele, gönülden gönüle dolaşmasının 99’ncu yıldönümü nedeniyle partimizin düzenlediği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı çelenk sunma törenimize hoş geldiniz.

19 Mayıs, kurtuluşun ve kuruluşun başladığı gündür. 19 Mayıs, Ortaçağ karanlığının üstüne bağımsızlık ve çağdaşlaşma güneşinin doğduğu gündür. 19 Mayıs, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Türk Milleti’nin tarih sahnesinde şaha kalkışının başlangıç günüdür.

19 Mayıs, yarınları aydınlatan, çağdaş, uygar bir yaşama yönlendiren, tam bağımsızlığın öncüsü Mustafa Kemal’in doğum günüdür.

19 Mayıs, Gençlik, gençlikte gelecek demektir. Gençliğe Hitabe’sinde belirttiği gibi gençlerimiz Türk İstiklali ve Türkiye Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçisi, yarınların en büyük güvencesidir.

Değerli arkadaşlar. Uzun zamandır ülkemizde uygulanan yanlış politikalar, laik-demokratik-sosyal ve hukuk devleti temelleri üzerinde kurulmuş olan cumhuriyetimizin birçok kazanımlarını ya yok etti, ya da erozyona uğrattı.

Bugün içte ve dışta laik cumhuriyetimize, demokrasimize, birliğimize, dirliğimize, bağımsızlığımıza yönelik yapılan saldırılar, özünde Mustafa Kemal’e ve onun gösterdiği çağdaşlaşmaya karşı olanların saldırılarıdır. Amaçlarına asla ulaşamayacaklarına olan inancım tamdır. Emperyalistler ve işbirlikçileri bir Mustafa Kemal ile baş edememişken, milyonlarca Mustafa Kemal’in askeri ve yol arkadaşının olduğunu unutmasınlar.

Bu duygu ve düşüncelerle, cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi; saygı, minnet ve rahmetle anarken, başta gençlerimiz olmak üzere halkımızın bayramını kutlar, saygı ve sevgilerimi sunarım” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından önce İYİ parti Milas İlçe Başkan Mehmet Çayırlı ve arkadaşları, ardından da Atatürkçü Düşünce Derneği Milas Şubesi Başkanı Gülçin Erşen ve arkadaşları, Atatürk Anıtı’na çelenk sunarak, saygı duruşunda bulundular.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500