Advert
Advert
Advert

ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNDEN BİLİM FUARI…

ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNDEN BİLİM FUARI…
Bu içerik 1165 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Zekeriya Gümüşkesen Ortaokulu öğrencileri, öğretmenleriyle birlikte yapmış oldukları 20 projeyi bu yıl ilki düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nda sergilediler…

Zekeriya Gümüşkesen Ortaokulu, proje yürütücülüğünü Mucize Şanlıdağ’ın yaptığı TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın açılış töreni; Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, İlçe Müftüsü Ali Saim Doğru, Milas Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Celal Devrim ve okul müdürlerinin katılımlarıyla gerçekleştirdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması sonrası açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Erdal Ayaz; “TÜBİTAK’ın desteğiyle bu yıl ilkini düzenlediğimiz TÜBİTAK 4006 bilim fuarının açılışını gerçekleştirmenin mutluluğu içindeyiz. Hepinizin bildiği üzere bilim fuarları öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biridir. Bilim fuarları, genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar. Bu tür etkinlikler hayal gücü ile yaratıcılığın birleşimidir. Eğitim kurumlarının öncelikli amacı da bu yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır. Bu amaç doğrultusunda biraz sonra açılışını yapacağımız fuarımızda 20 projeyi 70 öğrencimiz 20 danışman öğretmenin nezaretinde özverili çalışmalarıyla ortaya koydular. Öğretmen ve öğrencilerin gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ederiz. Bu fuarda çeşitli çalışmalarını sergileyen çocuklarımız ileride ülke yararına olacak büyük buluşların mimarı olabilirler. Her biri birer bilim adamı olarak ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırabilir. Sevgili öğrenciler biliniz ki yeryüzünde hiçbir icat sıfırdan var olmamıştır. Her çalışmanın mutlaka öncesi bulunmaktadır. Eminim ki proje çalışmalarınızın her biri ileride başarılı çalışmalarınıza atılacak büyük imzaların ilk basamağıdır. Değerli konuklar, proje çalışmalarında emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlara ve öğrencilere teşekkürlerimi sunarken gelecek yıllarda daha çok projeyle fuarlarımızın geleneksel hale gelmesini temenni ediyor hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmanın ardından tüm katılımcılar, kurdele kesimini yaptıktan sonra Bilim Fuarı’nı gezdiler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500