Advert
Advert
Advert

'RESİMLİ OSMANLI TARİHİ' SAHNELENDİ…

'RESİMLİ OSMANLI TARİHİ' SAHNELENDİ…
Bu içerik 703 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Fethiye Belediyesi Tiyatro Topluluğu, Turgut Özakman'ın en popüler oyunlarından 'Resimli Osmanlı Tarihi' oyununu sahneye taşıdı.

Milas Belediyesi tarafından organize edilen 9. Nebi Uslu Tiyatro Şenlikleri çerçevesinde tiyatro severlere Fethiye Belediyesi Tiyatro Topluluğu tarafından Resimli Osmanlı Tarihi adlı oyun sunuldu. Turgut Özakman'ın yazdığı, Osman Batur Keser’in yönettiği oyun, Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda sahnelendi. Başarıyla sahnelenen iki perdelik komedide Osmanlı'nın son dönemine farklı bir pencereden bakılıyor.

9. Nebi Uslu Tiyatro Şenlikleri’nin dördüncü gününde sahne alan Fethiye Belediye Tiyatro Topluluğu oyuncuları, salonu dolduran tiyatro severler tarafından ayakta alkışlandı. Oyun sonunda sahneye gelen Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Çınar, tiyatro ekibini Milas’a gönderen Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçi ve başarılı bir oyun ortaya koyan tiyatro ekibine teşekkür ederek, çiçek ve plaket takdim etti.

Şenliğin son günü olan bu akşam Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından “Seferi Ramazan Bey’in Nafile Dünyası”adlı oyun sahneye konulacak.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500