Advert
Advert
Advert

MİLAS’I KARIŞTIRAN MESAJ…

MİLAS’I KARIŞTIRAN MESAJ…
Bu içerik 12295 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemizde birçok kişiye farklı numaralardan atılan bir mesaj insanların ve sosyal medyanın gündemi oldu… Kendisini “Murat” diye tanıtan kişi bir akrabasının zeytinlikte 12 buçuk kilo altın bulduğunu ifade ederek, mesaj attığı kişiye yardım etmesi durumunda altınların yarısını verebileceğini iddia etti… Mesajı alanların birçoğu mesajı atan kişiyi aramayı ihmal etmedi…

Milas’ta ikamet eden çoğu kişiye öğlen saatlerinde farklı numaralardan “Abi ben murat benim teyzeoğlu gil ören yerındeki zeytinlikten 12 buçuk kilo altın çıkarmışlar bu altınlar ufak ufak bilye şeklinde biz bu altınları elden çıkaramıyoruz bunları elden çıkarmamıza yardım et yarısı bizden sana helal olsun beni acil ara selamlar....” ifadelerini içeren bir mesaj geldi.

Mesajın ulaştığı kişiler durumun şaşkınlığında mesajın atıldığı numaraları aradı. Konunun sosyal medyada da yer almasının ardından arayanlardan biri yaptığı telefon görüşmesini şöyle aktardı:

“EVET BANA DA MESAT ATMIŞ DİĞER TELAFON NUMARAMDAN ARADIM KİMSİN DEDİM CEMAL ABİ BENİ TANIYAMADINMI BEN PAZARCI MURAT DEDİ BURGAZ ZEYTİN FİLAN SATARDIM DEDİ ÇIKARTAMADIM DDİM. ABİ BEN MANİSADAYIM ÇIK GEL MASRAFINI BEN VEREYİM. BURADA BİR TEYZE VAR ALTIN BULMUŞ YARISI SENİN YARISI TEYZENİN OLSUN GEL BUNLARI DEPĞERLEDİERLİM DEDİM BENİM İŞİM OLMAZ GELEMEM DEDİM TEMAM DEDİ VE TELİ KAPATTI.”

Yapılan paylaşımların ardından mesajların “Yeni Bir Dolandırıcılık Türü” olduğu anlaşıldı. Mesajların ulaştığı kişilerin durumu fark etmesiyle, sosyal medyadan vatandaşlara dolandırıcılara karşı uyarılarda bulundular.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Nevzat Çağlar Tüfekçi     2018-05-17 Herkes kendine göre bir dolandırıcılık türü icat ediyor. Kandırabildiklerini kandıracak. İnsanların kafası 3kağıtçılığa çalışıyor. Toplum tümden yozlaştı. TAMAM diyerek düzeltmemeiz gerekiyor. Bu böyle gitmez.