Advert
Advert
Advert

SİBEL METİN BU KEZ ‘SAKAR’IN ÜSTÜNDE…

SİBEL METİN BU KEZ ‘SAKAR’IN ÜSTÜNDE…
Bu içerik 848 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İYİ Parti Muğla Milletvekili Aday Adayı Sibel Metin, ‘Sakar’ın üstü olarak adlandırılan Yatağan, Kavaklıdere ve Bodrum teşkilatlarını ziyaret etti.

Aday adaylığını açıkladıktan sonra kısa zamanda bütün Muğlalıların tanıdığı bir yüz olan İYİ Parti Muğla Milletvekili Aday Adayı Sibel Metin, bu kez Yatağan, Kavaklıdere ve Bodrum ilçe teşkilatlarını ziyaret etti.

‘Muğlalı hemşehrilerimin gülen yüzü olacağım’ sloganıyla yola çıkan ve kısa zamanda kendini bütün Muğlalılara sevdiren Metin, topluma verdiği mesajlarla da öne çıkan bir aday oldu.

Gittiği her yerde büyük bir ilgi ile karşılan Metin, ‘Sakar’ın üstü olarak adlandırılan; Yatağan, Kavaklıdere ve Bodrum ilçe teşkilatlarını ziyaretinde Türkiye’yi bir gemiye benzeterek; “Hepimiz aynı geminin içindeyiz. Ya sağsalim hedefe ulaşacağız, ya da 24 Haziran’dan sonra bu gemi karaya oturacak. Bugün ülkeyi yönetenler, geminin rotasını şaşırmış durumdalar. Kanla, canla kurulmuş ve bizlere yurt olarak emanet edilmiş bu vatan topraklarında, insanları ayrıştıran-kutuplaştıran bir siyaset tarzını benimseyerek, bin yıllık kardeşliğimizi de bozmak üzereler. Ama buna fırsat vermeyeceğiz. İYİ Parti’nin iktidarında 16 yılda bozulan; ekonomik, sosyal, siyasal ve toplumsal düzenimiz yeniden tesis edilecek. Hukukun üstünlüğü, eğitimde fırsat eşitliği sözde değil, özde bu ülkenin insanına sunulacak.

Sağlıkta devrim yaptık, 5 yıldızlı otel konforundaki hastaneleri vatandaşın hizmetine sunduk diyenler, muayene sırası alabilmek için gece yarısından sonra hastane koridorlarında bekleyen vatandaşı görmezden geliyor. Kimse parası olmadığı için hastanelerde rehin kalmayacak dediler, neredeyse parası olmayana ‘sana sağlık hizmeti yok’ dediler. Bugün yüzbinlerce BAĞ-KUR’lu olan küçük esnaf, primini ödeyemediği için sağlık hizmetinden yararlanamıyor.

Yokluk içinde kazanılan bir Kurtuluş Savaşı’nın ardından ilan edilen cumhuriyet döneminde ülkenin kalkınması, dış dünyaya bağımlı kalmaması için inşa edilen ne kadar Kamu İktisadi Teşekkülü varsa, hepsini özelleştirme adı altında 16 yılda yok ettiler.

Tarlasını ekip-biçen, üreten köylüye, ‘Boş ver! Sen ekip-biçme, üretme, arazin boş kalsın. Biz sana dönüm başına şu kadar destek veriyoruz’ diyerek, köylüye kahve köşelerine mahkûm ettiler. Şeker pancarına, tütüne kota koydular… Pamuk üreticisi, 1600 lira asgari ücretle geçinmeye terk edildi.

Hayvan üreticisi de aynı durumda… Ne yazık ki Türkiye, son yıllarda kurbanlıkları yurt dışından ithal eden bir ülke konumuna geldi. Bu milleti, ne olduğunu bilmediği ‘Angus’ etini yemeğe mahkûm ettiler.

AKP iktidarında 16 yılda yaratılan bunlar gibi daha onlarcasını her alanda sayabiliriz. ‘Aldatıldık-kandırıldık’ diyerek işin içinden çıkmaya çalışanlar, bu milleti kandırdıklarını hiç dile getirmiyorlar. Oysa biz bu aziz milleti ne kandıracağız, ne de kandırılacağız. Bu nedenle diyoruz ki; Muğla İYİ olacak, Türkiye İYİ olacak” diyerek, ziyaret ettiği teşkilatlardan destek istedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500