Advert
Advert
Advert

İYİ PARTİ İLÇE TEŞKİLATI'NDAN İSRAİL’E KINAMA…

İYİ PARTİ İLÇE TEŞKİLATI'NDAN İSRAİL’E KINAMA…
Bu içerik 916 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Yurdun pek çok yerinde sendikalar, siyasi partiler, STK'ler ve kurum temsilcileri İsrail'e yönelik kınama ve protesto açıklamaları yayınlıyor. Bu kınama açıklamalarından biri de İYİ Parti Milas İlçe Başkanlığından geldi.

İYİ parti Milas İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı da,  İsrail'in Filistin halkına yönelik katliamına tepki gösterdi. İlçe Başkanı Çayırlı, AKP hükümetinden de yaptırımı olmayan rutin sözler yerine İsrail ile yapılan ekonomik ve askeri anlaşmalara son vermesi talebinde bulunuldu.

Başkan Mehmet Çayırlı; “İsrail 10 milyon Filistinlinin 7 milyonunu anavatanlarından sürerek topraklarının dörtte üçüne el koydu. Her 15 Mayıs’ta, En-Nakba günü olarak lanetlediği Büyük Felaket’in 70. yıl dönümünde gelenekselleşmiş protestolarına hazırlanan halkın üzerine İsrail ordusu tarafından hedef gözetilerek ateş açıldı. 50’yi aşkın Filistinli öldürüldü. Binlerce Filistinli yaralandı. Bu zalim ve zorbaca saldırganlığı ile İsrail devletinin kanlı yüzü bir kez daha açığa çıktı.

İsrail’in, milyonlarca Filistinliyi vatansız bırakmasına karşı BM başta olmak üzere, uluslararası demokratik kamuoyunu yaşanılanlara seyirci kalmamaya çağırıyoruz. Tüm Müslüman alemini her platformda, Filistin’e ve Filistinlilere karşı acımasız ve zalimane bir şekilde saldıran sömürgeci İsrail Siyonizmine karşı dayanışmaya çağırıyoruz.

Ne yazık ki ülkemizde AKP hükümeti tarafından Filistin halkına yönelik yaşanılan her katliam girişimi sonrasında rutinleşmiş, herhangi bir yaptırımı olmayan, boş açıklamalara bir yenisi daha eklendi. Buradan hükümete sesleniyoruz; Siyonist İsrail devleti ile her türlü ekonomik ve askeri anlaşmanın sonlandırılarak Filistin halkıyla tam ve sürekli bir dayanışma gösterilmesini talep ediyoruz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500