Advert
Advert
Advert

DR. METE ERSOY ÖĞRENCİLERİNİN MEZUNİYET SEVİNCİ…

DR. METE ERSOY ÖĞRENCİLERİNİN MEZUNİYET SEVİNCİ…
Bu içerik 2095 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi, 2017-2018 Eğitim-Öğretim dönemi son sınıf öğrencileri, okul bahçesinde düzenlenen tören ile mezuniyet sevincini yaşadılar. Ailelerinin de katıldığı törende 125 lise son sınıf öğrencisi keplerini havaya fırlatarak, mezuniyetlerini ilan ettiler.

Okul Müdürü Ali Aktaş, Okul Aile Birliği yönetimi, öğretmen, öğrenci ve velilerin katıldığı mezuniyet töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Okul Müdürü Ali Aktaş, önümüzdeki ay mezun olacak öğrencilerine seslenerek şunları söyledi:

“Sevgili öğrenciler, bütün toplumların ve milletlerin umutları ve güvenceleri genç nesillerdir. Elbette bizim de geleceğimiz ve güvencemiz sizlersiniz. Bu gerçeği Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘Bütün ümidim gençliktedir’ diyerek ülkeyi ve bütün değerlerini gençlere emanet ederek göstermiştir.

İnanıyorum ki; sizler de bu umutları ve güveni boşa çıkarmayacak, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkaracak, Türk Bayrağı’nı gittiğiniz her yerde dalgalandıracaksınız. Buna bütün kalbimle inanıyorum.

Sevgili gençler; zaman içerisinde okulumuzdan çok iyi bir eğitim aldığınızın, bilgi ve donanımla ayrıldığınızın, birçok şey öğrendiğinizin farkına varacaksınız. Hayatın bu yeni aşamasında okul yılları bir tatlı anı olarak kalırken, asıl zorlu ve bütünlemesi olmayan hayat sınavında sizlere başarılar diliyorum. Sizleri sevgiyle selamlıyor, bundan sonraki yaşamınızda başarı, sağlık ve mutluluklar diliyorum. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.”

Okul Müdürü Aktaş’ın ardından bu kez kürsüye gelen Okul Öğrenci Meclisi Başkanı İsmet Çakır ise, önce öğretmenlerine, sonra ailelere ve en son da arkadaşlarına seslendi. Öğrenci Meclisi Başkanı Çakır, şunları söyledi:

“Okulumuzun bahçesinden içeriye ilk girdiğimde heyecanlanmıştım. Öğrenim hayatımın güzel yıllarından sonra yeni bir okula başlamak benim için endişe vericiydi. Acaba yeni okulumda da öyle mutlu olabilecek miydim? Öyle iyi arkadaşlıklar kurabilecek miydim? Derslerde zorlanacak mıydım? Öğretmenlerime alışabilecek miydim?

Bütün bu soruların cevabını kısa zamanda okulumuzda aldım. Kurduğumuz güzel diyaloglar ve arkadaşlıklar her gün biraz daha mutlu bir öğrenci olarak okula gelmemi sağladı.

İdareci ve öğretmenlerimizin koordineli çalışmaları da bu duygularımı perçinledi.

Değerli öğretmenlerimiz, bizlere lise dönemi boyunca tuttuğunuz ışık ile yolumuza devam edeceğiz. Gösterdiğiniz ilgi ve alakayı hiçbir zaman unutmayacağız. Öğrettiğiniz yöntemlerle hayatın zorluklarını aşarak, yaşama daha da güçlü sarılacağız. Bize verdiğiniz sevgi bağlarını sonsuza kadar kalbimizde taşıyacağız. Sizlere teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Sevgili velilerimiz, bizleri doğrularımız ve yanlışlarımızla her zaman bağrınıza bastınız. Bundan sonra da öyle olacağından eminim. Bizler hedeflerimize doğru ilerlerken, her zaman yanımızda olacağınızı biliyoruz. Sizlerden aldığımız bu sonsuz destekle hayat merdivenlerini çıkmaya devam edeceğiz. Sizlere layık evlatlar olacağımıza buradan söz veriyoruz.

Sevgi arkadaşlarım, öğrenim hayatı boyunca paylaştığımız okul günlerimizin sonuna geldik. Okulun bitmesine sevinirken, birbirimizden ayrılacağımız için de derin bir üzüntü yaşıyoruz. Okulda paylaştığımız tüm güzellikleri anılarımızın arasında en değerli yere koyarak, birbirimize veda edeceğiz.

Bu vedadan sonra geleceğimizin bir başka aşamasına başlangıç yapacağız. İşte bu aşamalarda ülkemizin birlik ve bütünlüğünün korunmasında görev, bizlere düşmektedir. Bu görevi hepimizin seve seve yapacağına, tüm büyüklerimizin önünde söz veriyoruz. Söz mü arkadaşlar…

Sözlerimi, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün şu veciz sözüyle bitirmek istiyorum; ‘Gençler; cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız.’”

Öğrenci Meclis Başkanı Çakır, konuşmasının ardından mezuniyet kütüğüne plaket çaktı. Ardından ise 12’nci sınıf öğrencileri, 11’nci sınıflara bayrak ve okul flamasını teslim ederken, sınıf öğretmenleri öncülüğünde sırasıyla öğrencilerin ismi okundu ve diplomaları verildi.

Mezuniyet pastasının kesilmesinin ardından ise mezun olma hakkını kazanan öğrenciler keplerini havaya fırlatarak, mezuniyet sevincini yaşadılar.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500