Advert
Advert
Advert

ÖREN’DE ÇOCUKLAR İLE EL ELE KANO VE BAHAR ŞENLİĞİ…

ÖREN’DE ÇOCUKLAR İLE EL ELE KANO VE BAHAR ŞENLİĞİ…
Bu içerik 1641 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Ören Doğa Sporları Derneği (ÖRDOST) tarafından 19 - 20 Mayıs 2018 tarihlerinde Ören Ortaokulu Okul Aile Birliği ve Milas Belediyesi katkıları ile Ören Mahallesi’nde ‘ÖRDOST Çocuklar ile El Ele Kano ve Bahar Şenliği’ etkinliği düzenlenecek…

Türkiye’deki tüm kano (deniz kayağı) sporcularının davet edildiği etkinlik, bölgedeki yaklaşık 500 çocuğun katılımı ile tam bir bahar şenliğine dönüşecek. ÖRDOST Derneği Yönetim Kurulu adına etkinlik hakkında bilgi aktaran Ayhan Öztürk; “ÖRDOST derneği olarak amacımız bölgemize ve gençlerimize örnek kişiliğe sahip kişileri kazandırarak, onlarla birlikte iki ay ile kısıtlı olan turizm mevsimini 12 aya yaymak, bölgemizi spor turizmi ile kalkındırmaktır. Bu amaçla 2013 yılından itibaren yamaç paraşütü festival ve yarışmalar düzenlemenin yanı sıra bisiklet ve doğa yürüyüşçülerine de elimizden geldiğince yardımcı olmaktayız” dedi.

Çanakkale Kara Savaşları’nın 100. yıldönümünde “Bizi Unutma / Lest We Forget”sloganı ile yola çıkan, İstanbul Yeşilköy’den başlattığı kano (deniz kayağı) seyahatini Çanakkale’de sonlandıran Gülhun Güçyetmez Gürbüz ve İlker Gürbüz çiftinin etkinliğin onur konuğu olduğunu da ifade eden Öztürk; “Etkinliğimize birçok sporcunun yanı sıra Akut Ekibi, Muğla Zirve Dağcılık, İzmir Kano Ekibi, Bodrum Kürek Takımı, Büyük Ayı Ekibi, Hobi Academy gibi birçok kuruluşun yanı sıra Türkiye’de bu sporu yapan yaklaşık 150 sporcu etkinliğimize davet edildi" dedi.

İlköğretim çağındaki çocukları Kano (Deniz Kayağı) ile tanıştırmak, spor kültürü edindirmek, AKUT ile tanıştırmak bilgi edinmelerini sağlamak, Türkiye’deki Kanocuları (Deniz Kayakçıları) Ören’e davet etmek, bölgeyi tanıtmak, tanışma toplantısı düzenlemek, Türkiye’deki Deniz Kayağı imalatçılarını ve satış bayilerini davet etmek, ürün tanıtımlarını yapmalarını sağlamak amacıyla düzenlenecek olan etkinliğin programı şöyle:

19 Mayıs Cumartesi…

08:00-12:00 Deniz Kayakçıları Toplantı Tanışma

12:00-18:00 Ören Koyu, Kılıç Balık Arası Kano Tur

19:30-21:00 Akşam Yemeği

21:00-23:00 Müzik

- Gün boyu Müzik ve organizasyon yararına yamaç paraşütü ikili uçuşlar

20 Mayıs Pazar…

08:00-10.00 Kahvaltı

10:00 -12:00 Okul Aile Birliği, çocuklar ve kano sporcuları toplanma

Kortej yürüyüşü

12:00-18:00 Çocuk Oyunları, çocukların denizde kano ile oyunları, Tandem Uçuşlar

(Hava şartları uygun olduğu taktirde ÖRDOST pilotları tarafından uçuş yapılacaktır.)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500